Sesvećani i Goričani do visokih gostujućih pobjeda za kraj osmog kola

Branimir Korać • četvrtak, 10.11.2022.

Odigrani su i posljednji susreti osmog kola Paket24 Premijer lige, a favorizirani Gorica i Sesvete upisali su pobjedu...

Goričani nisu imali problema u gostima kod Ribole, potvrdili su se kao bolji protivnik i upisali su pobjedu 36:27. Međutim na poluvremenu nije bilo tako, Goričani su imali samo pogodak prednosti, ali u nastavku susreta sve je bilo u znaku gostiju koji su stvorili visoku prednost i upisali pobjedu.

Najbolji kod Gorice bili su Jakov Dujić s devet golova i Juro Čakarić sa šest. Kod Kaštela Danijel Papić postigao je pet pogodaka.

Sesvećani su također bili uvjerljivi u Osijeku gdje su domaćina svladali s 37:29. I ovdje vrlo slična priča. Na početku drugog dijela gosti su imali samo gol viška, a nakon toga krenuli su gosti koji su potvrdili kvalitetu i otišli do visoke pobjede.

Stipe Purić skupio je 16 obrana, a Josip Topić postigao je šest pogodaka. Kod domaćina po šest golova postigli su David Čičak i Kuštrim Ninaj.