Europsko prvenstvo 2022. (Ž), skupina 1, 1. kolo, 10.11.2022, 18:00 h, Ljubljana, Stožice
Suci: Ismailj Metalari, Nenad Nikolovski (Sjeverna Makedonija)
Hrvatska
Hrvatska
18:26(12:13) Slovenija

Vrlo loših 30 minuta i potop Hrvatske u Stožicama

Branimir Korać • četvrtak, 10.11.2022.

Hrvatska ženske rukometna reprezentacija praktički se oprostila od sna o polufinalu Europskog prvenstva. U prvom susretu drugog kruga upisala je vrlo ružan poraz od Slovenije 26:18...

UKUPNO2603/32

Iako je Hrvatska u pripremama za ovo Europsko prvenstvo dva puta svladala Sloveniju, odigrala sjajnu obranu u tim susretima, nije to uspjela ponoviti i u današnjem dvoboju.

Dragan Adžić sve je naučio iz ta dva dvoboja, nije mu trebao bolji skauting i to je pokazao na parketu. Predobar je to stručnjak da ne bi pronašao mane hrvatske reprezentacije za dvije i pol utakmice.

Još su Šoštarićeve cure bile u utakmici u prvom poluvremenu, nije to uglavnom izgledalo loše, ali ponajviše zahvaljujući dva imena, Tei Pijević koja je dobro branila i Valentini Blažević koja je bila odlična u napadu.

Kada je stala Blažević, obrana prestala pronalaziti načine kako zaustaviti slovenski napad, niti Pijević više nije imala tako lagan posao. Sa svakim propuštenim napadom, sve je više tonulo samopouzdanje i Hrvatska se potpuno pogubila.

Najbolji pokazatelj koliko je Hrvatska bila pogubljena bio je Šoštarićev time out u kojem je tražio od igračica da rašire igru i ne zabijaju se u sredinu da bi nakon dva dodavanja poslije time outa uslijedilo naravno zabijanje u sredinu u dvije Slovenke, 15 sekundi nakon Šoštarićevog upozorenja.

I početak susreta bio je loš, Slovenija je tu povela s 4:0, ali Hrvatska se ipak uspjela priključiti, imala je i vodstvo, ali ponovno je pala u završnici prvog poluvremena i Slovenija je otišla na odmor s 13:12.

Od 28. do 48. minute Hrvatska je zabila jedan jedini pogodak i to iz sedmerca. 20 minuta bez gola igre je previše i nakon toga oporavka nije bilo. Slovenija je pobjegla i priči je bio kraj.

U konačnici Ana Gros je očekivano radila probleme sa šest pogodaka dok su po pet dodale Mavsar i Ljepoja. Kod Hrvatske Blažević je ostala na onih pet iz prvog dijela.