Hrvatska ubacila sto poena u Grazu i tricama slomila Austriju

Branimir Korać • četvrtak, 10.11.2022.

Nakon pobjeda u Poljskoj i kod kuće protiv Švicarske za dobar start pretkvalifikacija za Europsko prvenstvo, Hrvatska je u trećem kolu gostovala kod Austrije i slavila 100:75...

AUSTRIJA - HRVATSKA 75:100 (24:18, 43:48, 59:73)

AUSTRIJA: Erol Ersek 6, David Fuchs, Benedikt Guttl 2, Sebastian Kaferle 12, Daniel Johannes Koppel, Jakob Lohr 2, Renato Poljak 14, Jozo Radoš 13, Bogić Vujošević 18, Timo Lanmuller, Guylain Mbemba 6, Omer Suljanović 2

HRVATSKA: Roko Badžim 23, Danko Branković 6, Dario Drežnjak 18, Mateo Drežnjak 7, Dominik Mavra 5, Filip Bundović 2, Tomislav Ivišić 2, Borna Kapusta 5, Toni Nakić, Toni Perković 17, Roko Prkačin 15, Matej Rudan

Hrvatska košarkaška reprezentacija pod vodstvom Ace Petrovića kao privremenog izbornika upisala je pobjedu protiv Austrije u Grazu sa 100:75. Uvjerljiva pobjeda na krilima sjajnog vanjskog šuta, ali s ipak previše izgubljenih lopti što je i razumljivo s obzirom na neuigranost.

U prvom poluvremenu još je bilo problema, Hrvatska se tražila, ali u nastavku susreta sve je bilo u znaku Hrvatske koja je bila bolji protivnik.

U prvom poluvremenu briljirali su Dario Drežnjak i Roko Prkačin, u drugom dijelu šutom su se priključili Roko Badžim i Toni Perković i Hrvatska je uvjerljivo slavila.

Aco Petrović može biti za početak zadovoljan, upisana je lagana i uvjerljiva pobjeda. Drugo poluvrijeme izugledalo je bolje, ali tu se i Austrijanci obrambeno već dosta pali.

Ima puno prostora za napredak, momčad još uvijek nije uštimana i potpuno uigrana, ali to je i normalno s obzirom na novog izbornika i dosta šarenu postavu.

Slijedi Poljska, utakmica istine. Pobjedom Hrvatska osigurava prvo mjesto i ostvaruje cilj koji si je zacrtao Aco Petrović kada je preuzeo reprezentaciju.

Poljaci su danas svladali Švicarsku 79:64, ali i oni su tek u drugom dijelu proigrali i otišli do pobjede.

Tijek susreta

To je to, za kraj trica Perkovića, 17. Hrvatske i za 100 poena. Kraj u Grazu, 100:75.

67:95 - Sedma trica Roka Badžima!

Tri i pol minute do kraja, isključen je korpulentni Jozo Radoš nakon faula u napadu, prigovora, tehničke, prigovora, isključenja.

Pet minuta do kraja, 16 razlike za Hrvatsku, ne bi se tu smjelo dogoditi ništa ružne. Valjda.

Trica na tricu, Poljak ubacuje dvije na jednoj strani, na drugoj Perković i Badžim.

Prvo ime susreta dario Drežnjak trica za kraj treće dionice i plus 14!

Trica Perkovića za plus devet. Vraćamo se na ono što smo već spominjali da nije dobro, nismo došli do kraja treće dionice, a Hrvatska ima 17 izgubljenih lopti, Austrija 16. Puno previše.

57:65 - Danko Branković lijepo pogađa za plus osam.

Ima Hrvatska konstantno plus, ali nikako u potpunosti prelomiti utakmicu i odvojiti se.

53:60 - Polovica treće dionice, Hrvatska drži razliku.

Počelo je drugo poluvrijeme.

I Vujošević ubacuje tricu za kraj, Hrvatska ima 48:43 na odmoru, Dario Drežnjak 15, Roko Prkačin 13.

40:48 - Dario Drežnjak sjajan. Hrvatska opet na osam.

Opet su se Austrijanci oteli kontroli i vratili se iz devet koševa minusa. 40:40. Jozo Radoš nepogrešiv s linije slobodnih.

Ono što nije dobro je već devet izgubljenih lopti Hrvatske, ali Austrijanci su tu još tragičniji, oni ih imaju 13 izgubljenih.

31:40 - Škola košarka Roka Prkačina, ovo su njegove minute.

31:36 - D Drežnjak i Prkačin okrenuli su potpuno utakmicu i sada je to već bolje!

Dario Drežnjak nastavlja niz i poravnava na 28:28.

28:26 - Pet poena u nizu Hrvatsle, Prkačin i Perković približavaju Hrvatsku na minus dva.

28:21

Druga četvrtina u istom ritmu kao i prva, možda je Aco trebao pozvati ponešto ekipe iz Alpa-Adrije, ovi Austrijanci su tamo već iskautirani. I nisu bili uvijek loši rezultati.

24:18 - Prva četvrtina. Uvijek neugodna Austrija pokazala je da danas svi igraju košarku.

22:16 - Još jedan ubačaj Austrije, zapišimo šest razlike.

18:14 - I opet 5:0 Austrije.

13:14 - Dvije trice sada Badžim i zarađuje tehničku. Flopping kod druge trice.

13:8 - Ekspresno odgovorili Austrijanci dvjema vezanim tricama i opet je pet razlike.

7:8 - Druga trica Darija Drežnjaka, Hrvatska vodi.

7:5 je, imala je Hrvatska napad za poravnanje, ali ništa se nije dogodilo. Polovica prve dionice.

Poljak, Radoš i Vujošević najbolji Austrijanci.

5:0 - Skoro dvije minute, Hrvatska još uvijek traži koš. Evo ga, Drežnjak D trica. 5:3

Počeo je susret.

S novim izbornikom i reprezentacijom s nizom mladih igrača, Hrvatska nastavlja pretkvalifikacije za Europsko prvenstvo. Aco Petrović nada se i vjeruje u pobjedu u Austriji.