Rudeš visoko svladao Cibaliju u utakmici kola, velika pobjeda Dubrave u Dugopolju

Branimir Korać • nedjelja, 13.11.2022.

Odigrani su susreti 14. kola SuperSport Prve NL u kojoj je sva pozornost bila na dvoboju između Rudeša i Cibalije...

Nakon visoke pobjede i odličnog nastupa u prošlom kolu protiv Orijenta, Dubrava je upisala pobjedu i u Dugopolju protiv Solina s 2:0. Zagrepčani su oba pogotka postigli u drugom poluvremenu, u 52. minuti Nikola Turanjanin je pogodio za vodstvo da bi u 81. minuti Marko Ivanović povisio na 2:0.

BSK je tijekom tjedna eliminirao Rijeku iz Kupa, ali Denis Krstanović je uporno napominjao kako njega zanima samo susret s Vukovarom i kako doći do bodova za pomicanje s predzadnje pozicije. U konačnici morao se zadovoljiti remijem 1:1. Njegova momčad povela je golom Brune Župana u 17. minuti, ali nakon sat vremena igre Josip Barišić iz kaznenog udarca je zavio za 1:1. U sudačkoj nadoknadi Ivan Radošević i Matija Mišić zaradili su druge žute kartone.

U utakmici kola Rudeš je u utrci za prvim mjestom slavio s 4:0 protiv Cibalije. Pred odlično popunjenim gledalištem, Rudeš je odigrao sjajnu utakmicu i lakše od očekivanja stigao do pobjede.

Roko Brajković otvorio je golijadu pogotkom u prvom poluvremenu nakon čega su uslijedila još tri gola u drugom dijelu. Brajković je još jednom bio strijelac, a pridružili su mu se Dominik Rešetar i Tomislav Gudelj.

Fausto Budicin vratio se na klupu Orijenta i krenuo velikim preokretom protiv Jaruna te zaustavio niz poraza.

U 70. minuti još je na semaforu stajalo 0:3 golovima Ubanija, Burića i Dajčera, ali od 70. do 82. minute Orijent je napravio preokret! Dva gola Tadejevića s 11 metara te po jedan Zrilića i Travaglije za potpuni šok gostima.

Hrvatski dragovoljac odigrao je 1:1 kod kuće protiv Dugopolja dok je dan ranije Kustošija s 2:1 svladala Croatiju Zmijavce.