Vodeni sportovi

Mladost vrlo uvjerljivo slavila u Zadru, Solaris odnio bodove iz Splita

Mihaela Bradovski • nedjelja, 13.11.2022.

U subotu su odigrana tri susreta petog kola 1. HVL, a gosti su bili uspješni odnijevši sve tri pobjede...

Vaterpolisti Solarisa stigli su do pobjede u Splitu protiv Mornara kojeg su svladali s 10:7. Susret je odlučen početkom drugog poluvremena kada je Solaris, nakon što se našao u zaostatku 6:5, napravio seriju 5:0 i otišao do pobjede. Mornar je svoj prvi gol u drugom poluvremenu postigao nakon minute i deset sekundi igre u trećoj dionici, a sljedeći je zabio 30 sekundi prije kraja susreta.

Kod Solarisa Vice Erak postigao je tri gola, a kod domaćina isti broj pogodaka postigao je Marin Čumbelić.

POŠK i dalje ostaje bez pobjede nakon što je izgubio u Splitu od Medveščaka s 14:12. Splićani tako ostaju na jednom osvojenom bodu dok je Medveščak stigao do druge pobjede. Medvjedi su vodili 11:5 uoči zadnje dionice, uspio je domaćin smanjiti, imao je i dva napada za minus jedan, ali nije ih iskoristio.

Medveščak su predvodili Martin Čelar s 12 obrana i Bojan Car s četiri. Kod POŠK-a četiri gola postigao je Luka Vukić.

Mladost je očekivano lako slavila u Zadru gdje je istoimenog domaćina svladala s 22:5. Mladostaši su se potvrdili prejakim protivnikom za Zadrane koji nisu imali nikakvo rješenje za njihovu igru.

Kod Mladosti čak sedam golova postigao je Marko Jelača dok je tri dodao Ivan Vrbnjak. Na drugoj strani tri gola postigao je Lovre Zelić.