Šok za Marokance: Teška ozljeda Aminea Harita u pobjedi Marseillea golom u 97. minuti

Branimir Korać • nedjelja, 13.11.2022.

Zadnji dvoboj 15. kola Ligue 1 odigran je u Monte Carlu gdje je Igor Tudor s Marseilleom stigao do sva tri boda golom Seada Kolašinca u 97. minuti. Osim tog pogotka susret je obilježila teška ozljeda Aminea Harita...

Igor Tudor burno je proslavio sa svojim igračima pobjedu Marseillea u gostima u Monte Carlu. Marseille je slavio s 3:2, a na samom kraju susreta u 97. minuti Dimitri Payet je idealno ubacio iz slobodnog udarca, u skoku je bio najviši Sead Kolašinac koji glavom prosljeđuje loptu u mrežu za pobjedu 3:2.

Payet je ušao u igru u 62. minuti umjesto sjajnog marokanskog reprezentativca Aminea Harita koji je zaradio čini se vrlo tešku ozljedu. Harit je u velikim bolovima ostao na travnjaku, a ne samo da je ovo loša vijest za Igora Tudora, već je i za Carlosa Queiroza koji je ostao bez Harita za Svjetsko prvenstvo.

Sjajni Marokanac igrao je jako dobar nogomet ove sezone i apsolutno je bio jedna od najvećih prijetnji hrvatskoj reprezentaciji.

U trenutku njegove ozljede na semaforu je bilo 1:1, poveo je Marseille golom Alexisa Sancheza u 35. minuti, a izjednačio je u 45. Wissam ben Yedder.

U 72. minuti Monaco je stigao do preokreta pogotkom Kevina Vollanda, ali Marseille se nije predao i prvo je u 83. minuti izjednačio preko Veretouta, a zatim i slavio golom Kolašinca.