Norveška osigurala mjesto u polufinalu, Šveđanke i dalje u igri, Mađarska iza Hrvatske

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 14.11.2022.

Neke stvari su jasnije uoči posljednjeg kola u drugoj fazi natjecanja. Norveška je osigurala mjesto među četiri najbolje reprezentacije Europe.

Norveška je i matematički izborila prolaz u polufinale Europskog prvenstva i to s prvog mjesta. Slavila je u izravnoj borbi za prvo mjesto protiv Slovenije s 26:23, odigrala je dobru utakmicu i očekivano završila na vrhu.

Slovenija je dugo bila u igri, u 57. minuti Ana Gros je izjednačila na 23:23, ali u zadnje tri minute Norveška je napravila seriju 3:0 i otišla do pobjede.

Henny Reistad postigla je deset golova, a Nora Mork šest. Kod Slovenije Gros je postigla pet golova.

Šveđanke su ostale u igri za polufinale pobjedom protiv Mađarske koja će tako ostati iza Hrvatske na posljednjem mjestu u skupini.

Od sredine prvog poluvremena Šveđanke su bile u vodstvu i nisu dopuštale Mađaricama da dođu do poravnanja. Završilo je s pet razlike i bez neizvjesnosti u završnici.

Švedsku su predvodile Jamina Roberts s devet golova i Linn Blohm sa šest. Kod Mađarske Katrin Klujber postigla je šest pogodaka.