Mektić i Pavić novom pobjedom osigurali polufinale na ATP Finalsu

Mihaela Bradovski • srijeda, 16.11.2022.

Nikola Mektić i Mate Pavić upisali su pobjedu protiv Wesleyja Koolhofa i Neala Skupskog u drugom kolu Zelene skupine ATP Finalsa...

Nikola Mektić i Mate Pavić ostvarili su prvi cilj i izborili prolaz u polufinale ATP Finalsa u Torinu. Hrvatski par u drugom kolu Zelene skupine svladao je vrlo jaku kombinaciju Koolhof/Skupski koji su svladani u dva seta.

Bio je to meč sličan onom iz četvrtfinala Rima ove godine kada su Mektić i Pavić također slavili, no tada je to bilo ipak lakše s dva puta po 6:4.

Ovdje su Mektić i Pavić i treći set uzastopno protiv ovih protivnika uzeli sa 6:4 da bi u drugom setu bilo ipak više borbe.

Tu Mektić i Pavić nisu uspjeli doći do breaka, ali imali su veliku priliku kod 3:3 kada su došli do 0:40 i tri vezane prilike, no nisu ih iskoristili.

U tie-breaku Mektić i Pavić su odmah pobjegli na 3:0 i do kraja meča nisu gubili vodstvo.

U zadnjem susretu u skupini Mektić i Pavić igrat će još protiv Thanasija Kokkinakisa i Nicka Kyrgiosa.