Nino Serdarušić preko drugog nositelja do polufinala u Kobeu

Mihaela Bradovski • petak, 18.11.2022.

Nino Serdarušić izborio je prolaz u polufinale Challengera u Kobeu. U četvrtfinalu je bio bolji od drugog nositelja Johna Millmana...

Hrvatski tenisač Nino Serdarušić drugi put u zadnja tri tjedna stigao je do polufinala Challengera. U Japanu se očito dobro snalazi i nakon što je igrao u polufinalu turnira u Yokohami, došao je do polufinala u Kobeu.

I u četvrtfinalu u Yokohami ždrijeb ga je spojio s Johnom Millmanom, ali tamo je Australac predao meč bez borbe. Ovaj put izašao je na teren, ali Serdarušić je bio bolji.

Nino je slavio u dva tijesna seta za sat i 45 minuta igre. Prvi set dobio je u tie-breaku sa 7:2 nakon što je uzeo pet poena zaredom polije 2:2.

U drugom setu breakova nije bilo do završnice i kada se već činilo da bi i ovaj set mogao u tie-break, Serdarušić je stigao do 15:40 i pobjede. Gem prije toga upravo je Serdarušić bio u istoj situaciji, samo se za razliku od Millmana spasio.

U polufinalu igrat će protiv Portugalca Frederica Ferreira Silve koji je u tri seta svladao Japanca Shinjija Hazawu.