Celticsi nastavili fantastičan niz, Pacersi slavili unatoč užasnom otvaranju utakmice

Branimir Korać • subota, 19.11.2022.

U preostalim noćašnjim susretima u NBA ligi bilo je nekoliko velikih dvoboja, a posebno oni u New Orleansu, Philadelphiji i Dallasu...

Boston Celticsi nastavili su sjajan niz i upisali devetu uzastopnu pobjedu. U gostima kod New Orleans Pelicansa ubacili su čak 20 trica, napadački su izgledali još jednom sjajno te se potvrdili kao momčad u najboljoj formi u ligi.

Jaylen Brown ubacio je 27 poena uz deset skokova i sedam asistencija, Derrick White je dodao 26 poena, a Jayson Tatum 19 poena, deset asistencija i sedam skokova. Kod Pelicansa Brandon Ingram završio je s 25 poena i sedam asistencija, a CJ McCollum s 18 poena i pet skokova.

I dok čekaju Jamesa Hardena, Sixersi se polako bude te su upisali treću uzastopnu pobjedu. Svladali su Milwaukee Buckse sa 110:102 i nanijeli im tek četvrti ovosezonski poraz. Svakoj momčadi pripalo je jedno poluvrijeme, Sixersi su ipak bolje odradili drugo u kojem su napravili preokret.

Joel Embiid još jednom je bio odličan s 32 poena, 11 skokova i osam asistencija, a Tyrese Maxey dodao je 24 poena. Kod Bucksa Giannis Antetokounmpo upisao je 25 poena uz 14 skokova, a Bobby Portis 21 poen uz 11 skokova.

Denver bez Jokića nije ista ekipa, a noćas je teško stradao u gostima kod Dallas Mavericksa sa 127:99. Mavsi su imali sjajno zatvaranje prvog poluvremena gdje su stvorili visoku razliku i pročistili put prema pobjedi.

Luka Dončić dominirao je s 33 poena, 12 skokova i 11 asistencija, a Christian Wood je dodao 28 poena i osam skokova. Kod poraženih po 18 poena imali su Bruce Brown i Kentavious Caldwell-Pope.

Indiana Pacersi preživjeli su užasan ulazak u utakmicu te su odnijeli pobjedu u gostima kod Houston Rocketsa s 99:91. U prvih 12 minuta Pacersi su upisali samo deset poena, nisu izgledali dobro, međutim postupno su smanjivali zaostatak i na kraju preokretom slavili.

Tyrese Haliburton predvodio je pobjednika s 19 poena i osam asistencija, a Myles Turner dodao je 17 poena i sedam skokova. Kod Rocketsa Eric Gordon ubacio je 24 poena uz šest skokova.

Ja Morant imao je šuterski vrlo lošu večer, a začinio ju je u konačnici ozljedom gležnja zbog čega je morao u završnici napustiti igru. Bez obzira na to Memphis je stigao do pobjede protiv Oklahoma City Thundera sa 121:110.

Jaren Jackson završio je s 25 poena i 12 skokova, a po 19 poena dodali su Morant (5/20 šut, 11 asistencija) i John Konchar (deset skokova). Kod Thundera Josh Giddey je upisao 20 poena uz 11 asistencija i šest skokova.

Cleveland Cavaliersi su uspjeli nakon dva produžetka upisati pobjedu protiv Charlotte Hornetsa sa 132:122. Mogli su i ranije do pobjede, 1.1 sekundu prije kraja regularnog dijela Terry Rozier ubacio je tricu za produžetak. Tamo Cavsi nisu uspjeli u prvom produžetku završiti posao, ali su uspjeli u drugom.

Darius Garland imao je sjajnu utakmicu s 41 poenom i šest asistencija, Donovan Mitchell dodao je 34 poena i šest asistencija, Evan Mobley 21 poen i 18 skokova, a Jarrett Allen 20 poena i šest asistencija. Kod Hornetsa Kelly Oubre ubacio je 34 poena.

Oslabljeni Miami Heat poražen je u produžetku kod Washington Wizardsa sa 107:106. U bizarnom susretu Heat je u prvom poluvremenu ubacio 69 poena, u drugom poluvremenu 35, a u produžetku je izgubio - 3:2.

Bradley Beal predvodio je pobjednika s 27 poena i osam asistencija, Kyle Kuzma ubacio je 21 poen uz osam skokova, a Kristaps Porzingis 20 poena uz 17 skokova. Kod poraženih Kyle Lowry imao je 24 poena, 15 asistencija i deset skokova.