SP 2022., skupina C, 1. kolo, 22.11.2022, 17:00 h, Stadium 974 (Doha)
0:0(0:0) Poljska
Poljska

Ochoa obranio Lewandowskom kazneni udarac, Meksikanci i Poljaci mokrog baruta

Mihaela Bradovski • utorak, 22.11.2022.

Nakon Belgije i Tunisa, druga utakmica u nizu na Svjetskom prvenstvu u Kataru završila je bez pogodaka. Meksiko i Poljska remizirali su 0:0...

Carlos Rodriguez
71'
9
Raul Jimenez
71'
21
Uriel Antuna
84'
Krystian Bielik
46'
24
Przemyslaw Frankowski
72'
7
Arkadiusz Milik
87'
Czeslaw Michniewicz

Meksikanci i Poljaci odigrali su dosta ravnopravnu utakmicu, pogodaka nije bilo iako ih je moglo biti. Prvo poluvrijeme pripalo je Meksikancima dok su u drugom dijelu Poljaci uspostavili ravnotežu i na kraju dobili i kazneni udarac.

Već u petoj minuti Meksikanci su imali vrlo dobru priliku kada je Lozano odlično ubacio s desne strane prema Vegi, on je bio u odličnoj poziciji na drugoj vratnici, ali nije dobro zahvatio loptu.

Vega je bio opasan, ali i neprecizan. Imao je jako dobru priliku i u 26. minuti kada je pucao glavom prema suprotnom kutu, ali za malo je bio neprecizan.

I u posljednjim trenucima prvog dijela imao je Meksiko priliku preko Sancheza, međutim nije bilo mirnoće.

U drugom poluvremenu Poljska je vrlo brzo došla do sjajne prilike za pogodak.

Hector Moreno i Robert Lewandowski bili su u dvoboju u 16 metara, Moreno je povlačio Lewandowskog za dres, ovaj je Meksikanca odgurnuo s dvije ruke da bi na kraju Poljaci dobili kazneni udarac. Lewandowski je uzeo loptu, tražio svoj prvi gol na svjetskim prvenstvima ikada, ali na vratima je bio sjajni Guillermo Ochoa koji čita njegov pokušaj.

Meksikance je malo probudio taj kazneni udarac i uspjeli su odgovoriti s nekoliko poluprilika, ali ne i konkretnom velikom šansom.

U biti do kraja susreta tek pokušaj Alvareza koji je sjajno obranio Szczesny mirisao je baš na gol, ostali pokušaji ipak manje.

Završilo je bez pogodaka, pobjedu su željeli i jedni i drugi, međutim u ovom raspletu i remi im puno znači jer ih drži do kraja u igri za prolaz.