SP 2022., skupina E, 1. kolo, 23.11.2022, 14:00 h, Khalifa International Stadium (Doha)
Japan

Nijemci šokirani: Japan sjajnim preokretom uzeo sva tri boda!

Mihaela Bradovski • srijeda, 23.11.2022.

Još jedno veliko iznenađenje, a za njega se pobrinuo Japan! Sjajni Japanci svladali su s 2:1 Njemačku iako su gubili do 75. minute...

Leon Goretzka
67'
18
Jonas Hofmann
67'
9
Niclas Füllkrug
79'
11
Mario Götze
79'
26
Youssoufa Moukoko
90'
Takehiro Tomiyasu
46'
9
Kaoru Mitoma
57'
18
Takuma Asano
57'
8
Ritsu Doan
71'
10
Takumi Minamino
75'
Hajime Moriyasu

Kako je Argentina pala protiv Saudijske Arabije, tako je i Njemačka izgubila od Japana i stavila se u tešku poziciju. Na stranu Kostarika koja je autsajder skupine i koju bi Njemačka trebala svladati, morat će do pobjede i protiv Španjolske, a to je upitno hoće li biti dovoljno.

Imala je Njemačka vodstvo i puno prilika, nije ih iskoristila i onda ju je Japan kaznio i to nakon što je i on propustio neke prilike.

Trebala je Njemačka već u prvom poluvremenu riješiti utakmicu, bila je puno bolja, ali nije iskoristila silne prilike.

Japan je prvi došao do pogotka, ali nije bio priznat. U osmoj minuti Maeda je zatresao njemačku mrežu nakon jednog brzog napada svoje momčadi, ali od promjene rezultata ipak ništa.

Nakon toga krenuli su Nijemci, pucao je Rüdiger pokraj gola, zatim je probao i Kimmich koji je opalio izvana, ali ovaj put obranio je vratar Gonda.

U 32. minuti dosuđen je kazneni udarac za Njemačku. Gonda je pogriješio i srušio Rauma, a Gündogan je s 11 metara zabio za 1:0.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Musiala je opasno pucao s ruba kaznenog prostora, zatim je Havertz poslao loptu u mrežu, ali nakon VAR provjere dosuđeno zaleđe.

Njemačka je dobro krenula i u drugom dijelu, dobru priliku imao je Havertz pa zatim Musiala, vratnicu je pogodio Gündogan, Gonda je obranio dva teška pokušaja Gnabryja i umjesto drugog pogotka, krenuo je show na drugoj strani.

Probleme za Njemačku najavio je Sakai u 73. minuti kada je Neuer sjajno obranio njegov pokušaj, a dvije minute kasnije Japan poravnava. Minamino je pucao iskosa, Neuer je odbio loptu, ali do Doana koji iz blizine zabija za 1:1.

Niti deset minuta kasnije potpuni preokret. Dugačka lopta za Asana koji ulazi u 16 metara i praktički iz mrtvog kuta "probija" snažnim udarcem Neuera i pogađa u prvi kut.

Do kraja susreta Nijemci su svom silom pokušali doći do boda, ali nije išlo.