SP 2022., skupina F, 1. kolo, 23.11.2022, 20:00 h, Ahmad Bin Ali Stadium, Al-Rayyan
Suci: Janny Sikazwe, Jerson Dos Santos, Arsenio Maringule (Zambija)
Belgija
Belgija
Michy Batshuayi 43'
1:0(1:0) Kanada

Belgijci sretno prošli Kanadu, veliko upozorenje za Hrvatsku

Branimir Korać • srijeda, 23.11.2022.

Kanada je pružila jak otpor Belgiji, odigrala je sjajnu utakmicu, ali nije uspjela slaviti. Belgija je ipak na kraju odnijela tijesnu 1:0 pobjedu...

Thomas Meunier
46'
18
Amadou Onana
46'
17
Leandro Trossard
62'
24
Lois Openda
78'

Cyle Larin
58'
18
Ismael Kone
58'
3
Sam Adekugbe
74'
23
Liam Miller
81'
21
Jonathan Osorio
81'
John Herdman

Jako dobra Kanada stvorila je velike probleme Belgijcima. Kanađani su odigrali odličnu utakmicu, Belgija se jako mučila i u nekim trenucima preživljavala na travnjaku.

Od početka su Kanađani krenuli čvrsto, agresivno i bez ikakvog respekta. Napadali su Belgijce koji su očito ostali zatečeni takvim ulaskom Kanađana i nisu se najbolje snašli.

U devetoj minuti dosuđen je kazneni udarac za Kanadu zbog igranja rukom Carrasca, ali Daviesov udarac brani Courtois.

Tri minute kasnije sporni trenutak u 16 metara Belgije. Dosuđeno je zaleđe koje nije bilo, a odmah nakon njega trebao je biti dosuđen kazneni udarac što nije dosuđeno. Kanada je tu značajno oštećena.

Belgijci su jako teško dolazili prema naprijed, a Kanađani su prijetili preko Daviesa, Johnstona, Davida, ali lopta nije htjela u gol.

Kazna je stigla u 43. minuti. Dugačka lopta za Batshuayija koji ulazi u 16 i pod pritiskom Kamala Millera zabija za vodstvo.

U drugom dijelu dugo se nije ništa mijenjalo, Kanada je i dalje bila bolja, ali do gola nije mogla.

Belgijci su u nekoliko navrata došli prema naprijed, ali u biti Borjan danas nije bio na ispitu.

Ostalo je 1:0, Belgijci uopće nisu oduševili dok je Kanada izgledala jako dobro. Tri boda ipak pripadaju na kraju Belgijcima.