SP 2022., skupina B, 2. kolo, 25.11.2022, 11:00 h, Ahmad Bin Ali Stadium, Al-Rayyan
Suci: Mario Alberto Escobar Toca (Gvatemala), Caleb Wales (Trinidad i Tobago) Juan Carlos Mora (Kostarika)
Wales
Wales
0:2(0:0) Iran
Rouzbeh Cheshmi 90'+8'
Ramin Rezaeian 90'+11'
Iran

Iran zasluženo do prve pobjede, u 98. minuti slomio otpor Walesa!

Branimir Korać • petak, 25.11.2022.

Vrlo zanimljiv bio je prvi susret drugog kola Svjetskog prvenstva, Iran je igrao protiv Walesa i slavio potpuno zasluženo s 2:0. S igračem više Iran je poveo u 98. minuti...

Brennan Johnson
57'
20
Daniel James
57'
7
Joe Allen
76'
12
Danny Ward
87'

Karim Ansarifard
68'
7
Alireza Jahanbakhsh
76'
16
Mehdi Torabi
76'
15
Rouzbeh Cheshmi
76'
18
Ali Karimi
82'
Carlos Queiroz

Jako zanimljiv dvoboj odigrali su Wales i Iran u drugom kolu skupine B Svjetskog prvenstva. Iran je na kraju potpuno zasluženo odnio pobjedu 2:0, završio je susret s igračem više, ali i do tog isključenja velškog vratara, Iran je bio bolji protivnik.

Wales je imao prvu pravu priliku na susretu, ali pokušaj Kieffera Moorea obranio je Hossaini. Inače, obojica su u prvom kolu krenuli s klupe pa ulazili u igru, Hossaini zbog ozljede prvog iranskog vratara, a Moore nakon neuspjelog taktičkog pokušaja Roba Pagea u kojem je igrao bez svog važnog napadača.

U 15. minuti Iran je došao do pogotka iz lijepe akcije, ali VAR ga nije priznao zbog zaleđa Alija Gholizadeha koji je za pola tijela bio ispred velške obrane.

U završnici prvog dijela pritisnuo je Iran i zaprijetio Velšanima, ali Wayne Hennessey nije morao intervenirati.

U drugom dijelu Iran je bio sve bliže pogotku, a već u 51. minuti Wales je imao jako puno sreće. Odjurio je Azmoun u kontru, ušao u 16 metara i pogodio vratnicu, lopta se odbila na rub 16 metara do Gholizadeha koji odlično gađa, ali i on pogađa vratnicu, lopta se ponovno odbija do Azmouna koji je sam pred vratarem, ali puca u Hennesseyja.

Wales je sve teže živio, Iran je opasno pritiskao. U 73. minuti sjajan pokušaj Ezatolahija koji izvana gađa prizemno u sam kut, ali Hennessey izvrsno brani i skreće i korner.

Ključni trenutak dogodio se u 84. minuti. Taremi je odjurio u kontru, dolazi do sudara s Hennesseyjem na 25 metara od gola, velški vratar radi prekršaj i zarađuje izravno isključenje.

Iran je s igračem više sve više pritiskao i u 98. minuti probio je led. Joe Allen je ispucao loptu koja je ubačena u 16 metara, napravio je to loše, dodao je praktički Cheshmiju koji je opalio s više od 20 metara i zabio za 1:0.

Wales se odmah otvorio i primio još jedan gol, iz kontre je zabio Ramin Rezaeian za veliko slavlje i konačnih 2:0.