SP 2022., skupina B, 2. kolo, 25.11.2022, 20:00 h, Al Bayt Stadium, Al Khor, gledatelja: 68.463
Suci: Jesús Valenzuela Sáez, Jorge Urrego Martínez, Tulio Moreno (Venezuela)
Engleska
Engleska
0:0(0:0) SAD
SAD

Amerikanci i Englezi bez pobjednika, odluka pada i ovdje u posljednjem kolu

Branimir Korać • petak, 25.11.2022.

Englezi su razočarali u drugom kolu i odigrali su dosta skromnu utakmicu protiv SAD-a remiziravši bez pogodaka. U posljednjem kolu sve četiri momčadi iz skupine hvatat će prolaz...

Jack Grealish
69'
8
Jordan Henderson
69'
11
Marcus Rashford
78'

Brendan Aaronson
77'
18
Shaquell Moore
78'
7
Giovanni Reyna
83'
24
Josh Sargent
83'
Gregg Berhalter

Utakmicu za zaborav odigrali su Englezi i Amerikanci. Susret bez pogodaka u kojem nije bilo niti toliko prilika, igralo se dinamično i s puno borbenosti, ali pogodaka nije bilo.

Posebno su razočarali Englezi koji nisu potvrdili kako su kvalitetnija i bolja momčad od Amerikanaca. No, bez obzira na ovaj remi, Engleska je vrlo blizu prolazu u osminu finala, teško je za povjerovati da u tome neće uspjeti s obzirom na gol razliku, Wales bi morao odigrati kao u transu da se takvo što dogodi.

U prvih deset minuta viđena je jedna prilika i to Harryja Kanea koji je pucao u blok iz dobre pozicije.

Druga polovica prvog poluvremena u potpunosti je pripala Amerikancima. Prvo je McKennie iz dobre pozicije pucao loše nakon ubačaja s desne strane, a zatim u 33. minuti raspoloženi Pulišić iz nezgodne pozicije gađa gredu.

Osjetili su Amerikanci da mogu, igrali su sve hrabrije, ali do pogotka nisu mogli. Najbolja vijest za Southgatea je bila da neće biti velike sudačke nadoknade.

U drugom dijelu nije se događalo gotovo ništa konkretno, puno trke i borbenosti, ali i dekoncentracije kada se trebalo ući u priliku.

Tek u samoj završnici probao je još jednom Kane glavom, neprecizno, ostalo je 0:0 što znali da Englezi s bodom i matematički u zadnjem kolu prolaze dalje, a SAD treba pobjedu u susretu protiv Irana gdje se očekuje žestoka bitka.