Australci u paru iznenadili Mektića i Pavića, Hrvatska bez finala Davis Cupa

Mihaela Bradovski • petak, 25.11.2022.

Hrvatska nije izborila nastup u finalu Davis Cupa. Nikola Mektić i Mate Pavić nisu dovršili posao u trećem meču protiv Australije i Hrvatska je upisala poraz 2-1...

Borna Ćorić odradio je sjajan posao i svladao Thanasija Kokkinakisa vrlo lako, međutim niti Marin Čilić, a niti par Mektić/Pavić nisu uspjeli završiti posao.

Čilić je odigrao loš meč protiv De Minaura, a parovi su pokazali kako u Davis Cupu favoriti nerijetko gube od lošijih.

Thompson i Purcell niti ne igraju tako često zajedno u paru, ali su odigrali jako dobar meč i iznenadili Mektića i Pavića.

Hrvatski par uzeo je prvi set u tie-breaku, a onda su Australci uspjeli sve okrenuti. Posebno su uspješni bili, atipično, na svom drugom servisu gdje su osvojili čak 84 posto poena dok su s druge strane na ubačenom prvom servisu osvojili 71 posto.

Sve do 11. gema drugog seta Australci nisu došli niti do jedne break lopte. Međutim onda su stigli do prve, odmah su napravili break i uzeli set sa 7:5.

To je značajno podiglo Thompsona i Purcella koji su odigrali fantastično u trećem setu, napravili jedan break i odnijeli neočekivanu pobjedu.

Šteta, nakon Ćorićeve pobjede otvarala se prilika za finale, ali nije išlo.