SP 2022., skupina E, 2. kolo, 27.11.2022, 20:00 h, Al Bayt stadion, Al Khor, gledatelja: 68.895

Remi Njemačke i Španjolske, sve otvoreno uoči trećeg kola

Mihaela Bradovski • nedjelja, 27.11.2022.

Njemačka i Španjolska u drugom kolu skupine E remizirale su 1:1 u susretu u kojem je Njemačka tako stigla do prvog boda. Zadnje kolo dat će putnike u osminu finala i konačan poredak...

Alvaro Morata
54'
8
Koke
66'
12
Nico Williams
66'
14
Alejandro Balde
82'

Leroy Sane
70'
9
Niclas Füllkrug
70'
13
Lukas Klostermann
70'
18
Jonas Hofmann
85'
23
Nico Schlotterbeck
87'
Hans-Dieter Flick

Tko će dalje i s kojeg mjesta u skupini E, znat će se nakon trećeg kola. Još uvijek je sve otvoreno po pitanju prolaza pa tako još uvijek teoretski mogu dalje proći Japan i Kostarika, a ispasti Njemačka i Španjolska.

Naravno, takvo što i nije pretjerano realno, realnije je za očekivati da će dalje proći Španjolska i Njemačka.

Španjolci su nekako bolje ušli u utakmicu, s manje nervoze i vrlo brzo su došli do odlične prilike. U sedmoj minuti Dani Olmo je odlično pucao, ali Neuer je jednako tako odlično reagirao i odbio loptu u gredu.

Njemačka je prvi put konkretnije zaprijetila udarcem Sergea Gnabryja izvana, ali lopta ide pokraj gola.

U mreži je ipak završila u 40. minuti, na ubačaj Kimmicha Antonio Rüdiger trese španjolsku mrežu, ali nakon VAR provjere od pogotka ipak ništa zbog zaleđa.

U nastavku susreta umalo je Njemačka iskoristila kiks Unaija Simona, no španjolski vratar ispravio je svoju pogrešku.

U 62. minuti ipak pogodak. Osam minuta nakon ulaska, Alvaro Morata dovodi Španjolsku u vodstvo. Olmo dodaje za Albu skroz na lijevo uz aut liniju, ovaj centrira na prvu stativu gdje se nalazi Morata koji diže loptu iznad Neuera i pogađa mrežu.

Nakon toga Njemačka se budi i počinje igrati sve bolje, a na pogodak je čekala do zadnjih deset minuta.

Njemačka je period svoje bolje igre okrunila zgoditkom za poravnanje u 83. minuti. Sane ostavlja loptu za Musialu, ali ispred njega se ubacuje Niclas Füllkrug, odnosi loptu i zabija iznad španjolskog vratara.

Do kraja je ostalo 1:1, zanimljiv dvoboj nakon kojeg je sve i dalje otvoreno uoči zadnjeg kola.