Aleksandar Mitrović 53'
Srbija

Srbi i Kamerunci u ludoj utakmici sa šest golova upisali remi

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 28.11.2022.

Srbija i Kamerun u drugom kolu upisali su remi 3:3, a Srbi mogu biti itekako nezadovoljni jer su prosuli vodstvo 3:1 i promašili niz velikih prilika...

Vincent Aboubakar
55'
11
Christian Bassogog
67'
5
Gael Ondoua
67'
7
Georges-Kevin Nkoudou
81'
14
Samuel Gouet
81'
Stefan Mitrović
56'
15
Srđan Babić
78'
26
Marko Grujić
78'
7
Nemanja Radonjić
78'
21
Filip Đuričić
90'+2'
Dragan Stojković

Utakmicu koja je pravi užitak za gledatelje, a noćna mora za trenere, odigrali su Srbija i Kamerun. Kamerun je poveo, Srbija napravila preokret i činilo se da se Kamerun raspada, ali onda posve novi moment, ulazak Vincenta Aboubakara i povratak Kameruna pa potpuni run and gun u zadnjih 15 minuta.

Kamerunci su imali predigru u izbacivanju iz reprezentacije prvog vratara Onane, ali to nije toliko psihološki utjecalo na momčad da bi se Kamerun raspao.

Srbija je bolje otvorila utakmicu i imala je odličnu priliku već u 11. minuti kada je Mitrović pucao iskosa i pogodio vratnicu.

Mitrović je i pet minuta kasnije imao sjajnu priliku, lopta mu je došla po sredini u kaznenom prostoru, ali pucao je snažno i malo pokraj gola.

Kamerunci su kaznili promašaje Srbije i poveli golom Castelletta u 29. minuti. Bio je ubačaj iz kornera koji je prebačen na drugu vratnicu, a tamo je posve sam bio Castelletto.

Sve do završnice prvog poluvremena, točnije sudačke nadoknade, Srbija se mučila i nije uspjela pritisnuti Kamerun. A onda u sudačkoj nadoknadi zabija dva gola i s prednosti odlazi na odmor.

Prvo je ubačena lopta iz prekida, Choupo Moting bio je kratak, a Strahinja Pavlović pobjegao Zambu Anguissi te ostao sam u skoku i lijepo glavom zabio.

Na krilima tog pogotka Srbija radi potpuni preokret u sudačkoj nadoknadi. Sergej Milinković Savić dobio je loptu na rubu 16 metara i odlično pogodio u donji kut.

Odmah na početku drugog dijela novi šok za Neukrotive lavove. Krasna akcija Srbije i lijepa proigravanja, u konačnici je Živković pronašao Mitrovića koji lakoćom zabija za 3:1.

Tada ulazi Vincent Aboubakar i odmah radi kaos. Aboubakar je u 63. minuti pobjegao srpskoj obrani skoro od centra, došao je pred vratara, lobovao ga i zabio za 3:2. Samo tri minute kasnije vratio se Kamerun! Ponovno je pobjegao Aboubakar, još jednom je izbjegao zaleđe, u konačnici proigrao Choupo Motinga koji mirno zabija za 3:3.

Do kraja susreta Srbija se pošteno ispromašivala, u tome se isticao Mitrović i Kamerun uzima bod. Obje reprezentacije i dalje su u igri za prolaz, ali sa samo po jednim bodom na kontu.