SP 2022., skupina H, 2. kolo, 28.11.2022, 14:00 h, Education City Stadium, Doha
Suci: Anthony Taylor, Gary Beswick, Adam Nunn (Engleska)
Mohammed Kudus 34', 69'
Gana

Nova golijada: Gana upisala vrlo važnu pobjedu protiv Južne Koreje

Branimir Korać • ponedjeljak, 28.11.2022.

Gana je odigrala dobru utakmicu protiv Južne Koreje i upisala je pobjedu 3:2 s kojom je ostala u dobroj poziciji u borbi za osminu finala...

Na Sangho
46'
18
Lee Kangin
57'
16
Hwang Uijo
80'
20
Kwon Kyungwon
90'+2'

Daniel-Kofi Kyereh
78'
3
Denis Odoi
78'
22
Kamaldeen Sulemana
78'
23
Alexander Djiku
83'
17
Abdul Rahman Baba
88'
Otto Addo

Nakon što su Srbija i Kamerun odigrali utakmicu sa šest golova, samo jedan manje postignut je u dvoboju između Južne Koreje i Gane. Gana je ipak bila na kraju bolja s 3:2.

U vrlo dinamičnom dvoboju izmjenjivala su se razdoblja u kojima je bila bolja jedna pa druga reprezentacija, no Gana je ipak bila nešto bolja, a na kraju je zadržala prednost i uzela prvu pobjedu.

Gana je povela sredinom prvog poluvremena kada je ubačena lopta u 16 metara, u gužvi je pogodila u ruku Ayewa, ali bez namjere, a iz gužve Salisu šalje loptu u mrežu.

Desetak minuta kasnije već je 2:0. Nakon ubačaja s lijeve strane Jordana Ayewa, obrana Južne Koreje zaboravila je na sjajnog Kudusa koji takve stvari ne propušta i glavom s pet metara podiže na 2:0.

Činilo se da Gana ima sigurno vodstvo, međutim Korejci se nisu raspali i uspjeli su se vratiti u utakmicu.

U 58. minuti lopta je ubačena s lijeve strane, ovoga puta nakon izgubljene lopte Gane u opasnoj zoni, a u sredini Cho glavom sa šest metara matira Ziggyja.

Postignuti pogodak još je malo podignuo agresivnost kod Korejaca i oni vrlo brzo dolaze do poravnanja. Skoro pa repriza prethodne akcije i zgoditka. Kim Jinsu prolazi po lijevoj strani gotovo do gol aut linije, centrira u središnjicu, a tamo Cho, između dvojice, ponovno prvi dolazi glavom na loptu i vraća utakmicu u egal.

Ključni trenutak ipak se dogodio u 69. minuti. Gana se oporavila od tog povratka Južne Koreje i vratila se u vodstvo. Gideon Mensah je poslao prizemnu loptu za Kudusa koji s desetak metara šalje loptu iza Kima.

Južna Koreja je do kraja utakmice opasno pritiskala, Gana praktički nije izlazila iz svojih 16 metara, ali rezultat se nije promijenio, ostalo je 3:2 za Ganu.