SP 2022., skupina A, 3. kolo, 29.11.2022, 16:00 h, Khalifa International Stadium, Doha
Suci: Clément Turpin, Nicolas Danos, Cyril Gringore (Francuska)

Branimir Korać • utorak, 29.11.2022.

Senegal je izborio mjesto u osmini finala Svjetskog prvenstva! Potpuno zasluženo, bio je bolji protivnik i zaslužio je mjesto u 16.

Jose Cifuentes
46'
5
Jeremy Sarmiento
46'
24
Djorkaeff Reasco
64'
25
Jackson Porozo
85'
Bamba Dieng
74'
6
Nampalys Mendy
75'
4
Pape Abou Cisse
90'+5'

Aliou Cisse

Senegal je trebao pobjedu za prolaz u osminu finala, uzeo ju je s 2:1 i izborio je mjesto među 16. Senegalci su se potvrdili kao bolja momčad i zasluženo su slavili.

Ekvadore je odigrao lošije nego u prva dva kola, kao da je u podsvjesti imao da mu je i remi dovoljan. Međutim osjetilo se i u samoj igri koliko je na ovom Prvenstvu ovisan o Enneru Valenciji koji je danas dobro zatvoren, a ostatak momčadi teško je pronalazio način kako doći do prilika.

Prvo poluvrijeme proteklo je u znaku Senegala koji je stvorio nekoliko vrlo kvalitetnih prilika za razliku od Ekvadora kojeg nije bilo praktički nigdje.

Nakon nekoliko propuštenih prilika, u završnici poluvremena dosuđen je kazneni udarac za Senegalce.

Hincapie je neoprezno ušao u Sarra i srušio ga te je Senegal dobio priliku za pogodak. Sarr ga je i izveo i doveo Senegal u vodstvo.

U drugom poluvremenu Ekvador je uspio poravnati u 67. minuti preko Moisesa Caiceda nakon što je Torres prebacio loptu na drugu vratnicu, tamo Caicedo ostao potpuno sam i izjednačio.

Međutim vrlo brzo Senegal je vratio vodstvo na svoju stranu, ponovno ubačena lopta u šest, odbila se do Koulibalyja koji zabija za konačnih 2:1.

Rezultat se više nije mijenjao, Senegal je sačuvao prednost i prošao dalje.