SP 2022., skupina B, 3. kolo, 29.11.2022, 20:00 h
Phil Foden 52'
Engleska

Velšani su sanjali čudo, ali nisu bili niti blizu

Branimir Korać • utorak, 29.11.2022.

Engleska je bez ikakvih problema stigla do pobjede protiv Walesa u trećem kolu grupne faze Svjetskog prvenstva. Englezi su s ova tri boda učvrstili prvu poziciju, a Velšani su ostali zabetonirani za dno...

Connor Roberts
36'
9
Brennan Johnson
46'
16
Joseff Morrell
57'
8
Harry Wilson
77'
25
Rubin Colwill
81'
Callum Wilson
57'
14
Kalvin Phillips
57'
18
Trent Alexander-Arnold
57'
12
Kieran Trippier
65'
7
Jack Grealish
75'
Gareth Southgate

Wales se oprostio od Svjetskog prvenstva uvjerljivim 3:0 porazom od Engleske. Mora se reći očekivana pobjeda Engleza koji su višestruko kvalitetniji protivnik.

Puno dinamičniji, moćniji i tehnički jači Englezi potpuno su dominirali susretom i velški snovi o ludoj utakmici i visokoj pobjedi nisu se ostvarili.

Već u desetoj minuti Englezi su prvi put ozbiljno zaprijetili kada je Marcus Rashford pucao, ali Danny Ward obranio.

Nastavili su Englezi nizati pokušaje, ali nikako lopta nije htjela u mrežu.

U drugom poluvremenu sve je riješeno. Prvo je Rashford iz slobodnog udarca iskoristio loše postavljanje Warda i zabija za 1:0.

Već tri minute kasnije zabija Engleska i drugi pogodak, ovaj put nakon lijepe akcije, Kane je ubacio s desne strane na drugu vratnicu gdje natrčava Foden i lakoćom zabija.

Konačnih 3:0 postavio je vrlo preciznim udarcem Marcus Rashford u 68. minuti susreta.

Englezi odnose pobjedu i prvo mjesto te će u osmini finala igrati protiv Senegala.