SP 2022., skupina C, 3. kolo, 30.11.2022, 20:00 h, Lusail Iconic Stadium, Lusail

Meksikanci ispali unatoč pobjedi protiv Saudijaca

HINA, Mihaela Bradovski • srijeda, 30.11.2022.

U susretu zadnjeg, 3. kola skupine C Meksiko je svladao Saudijsku Arabiju s 2:1 (0:0), ali su obje reprezentacije ispale.

Riyadh Sharahili
37'
3
Abdullah Madu
46'
20
Abdulrahman Al-Aboud
62'
19
Hattan Bahebri
88'

Uriel Antuna
46'
9
Raul Jimenez
77'
8
Carlos Rodriguez
77'
26
Kevin Alvarez
86'
11
Rogelio Funes Mori
86'
Gerardo Martino

Meksiko je Pirovom pobjedom svladao Saudijsku Arabiju golovima Henryja Martina (47) i Luisa Chaveza (52), a na konačnih 2:1 smanjio je Salem Al Dawsari (90+5).

Dvoboj u Lusailu između Saudijaca i Meksikanaca obećavao je vatromet nogometa, a na kraju su obje momčadi ispale. Saudijci zasluženo jer su lošim igrama pokazali da su slučajno dobili Argentince, a Meksikance je na kraju jedan gol dijelio od osmine finala, a kada su krenuli po njega, Saudijci su ih kaznili. Meksikanci su tako prekinuli sjajan niz jer su se dosad na sedam mundijala zaredom plasirali u nokaut fazu.

Meksikanci su mogli zabiti već u trećoj minuti, kada je Alexis Vega izašao sam ispred vratara, uputio niski udarac po sredini gola, ali Mohammed Al Owais je spreman i spriječava nogama i tijelom njegov pokušaj.

U 26. minuti Orbelin Pineda je promašio zicer pred golom, pucao je iz voleja u donji lijevi kut, ali Mohammed Al Owais opet brani. U sudačkoj nadoknadi pojavili su se i Saudijci, Ali Al Hassan je pucao glavom, no tik uz vratnicu.

A onda je u drugom dijelu uslijedio meksički uragan. U 47. minuti Henry Martin je zabio iz blizine nakon što mu je petom asistirao Cesar Montes. Samo pet minuta kasnije Luis Chavez je iz slobodnjaka postigao najljepši gol dosadašnjeg dijela prvenstva. Uputio je sjajan torpedo sa velike udaljenosti, pogodivši same lijeve rašlje.

Meksikancima je potom poništen gol zbog zaleđa, a kasnije im sudac, iako je pregledavao, nije dao za pravo kada su tražili penal.

U 67. minuti saudijski vratar je obranio šut Hirvinga Lozana, a u 70. je Martin iz voleja promašio vrata dok su se nizali meksički napadi u potrazi za još jednim golom.

Dvije minute prije kraja Uriel Antuna je zabio taj gol, ali je poništen zbog ofsajda, a potom udarac Lozana čudesno brani saudijski vratar. I dok je Meksiko bio u potrazi za golom vrijednim osmine finala, arapska momčad je postigla pogodak i to ne iz kontre, kako bi se pretpostavilo zbog dramatičnog kraja. Saudijci su odigrali preciznu akciju od noge do noge, s duplim pasom, nakon kojeg je Salem Al Dawsari zabio pored Ochoe i rastužio Meksikance.