PPD Zagreb odigrao sjajnu utakmicu i šokirao Veszprem, prvi poraz Mađara ove sezone

Branimir Korać • četvrtak, 01.12.2022.

Slavko Goluža jako dobro je krenuo na klupi PPD Zagreba. Već u drugom nastupu u Ligi prvaka upisao je veliku pobjedu protiv Veszprema...

Rukometaši PPD Zagreba kreirali su veliko iznenađenje u osmom kolu Lige prvaka. U Areni je gostovao Veszprem koji je do ovog gostovanja ove sezone u svim natjecanjima odigrao 20 utakmica te upisao čak 19 pobjeda i samo jedan remi protiv Magdeburga. Stiglo je vrijeme za prvi poraz, u Zagrebu je Veszprem svladan s 29:26.

Zagreb je odigrao svoju najbolju ovosezonsku utakmicu i posebno impresivno izgledao je u drugom poluvremenu kada je napravio preokret i potpuno usmjerio meč na svoju stranu.

Ključna je bila serija 8:1 koju je PPD Zagreb započeo sredinom drugog poluvremena, tu je otišao na 27:22 i naznačio kako bi mogao do pobjede.

U završnici susreta PPD Zagreb nije dopustio Veszpremu da se vrati u utakmicu, Mađari su malo smanjili zaostatak, ali ništa alarmantno i hrvatski prvak stigao je do velike pobjede 29:26.

Najbolji kod PPD Zagreba bili su Dino Slavić s 14 obrana, Karpo Sirotić zabio je šest golova, a kod Veszprema po sedam golova postigli su Omar Yahia i Andreas Nilsson.

• narada10801.12.2022. u 21:40
    nikakve serije od 8:1 nije bilo...na PV-u je bilo 12:14, onda serija od 4:2 za 16:16, od onda se igralo gol za gol; kasnije je bila serija od 5:0 za 27:22, to je bilo prijelomno