Clippersi poraženi u Salt Lake Cityju, Zubac dvoznamenkast, Šarić gubi vrijeme u Sunsima

Branimir Korać • četvrtak, 01.12.2022.

U bogatom programu u NBA ligi noćas, Ivica Zubac s Los Angeles Clippersima upisao je poraz kod Jazza, a Šarićevi Sunsi porazili su Chicago...

Los Angeles Clippersi upisali su poraz u Salt Lake Cityju protiv Utah Jazza koji je bio bolji sa 125:112.

Jazz je prekinuo seriju poraza u susretu u kojem je odluka pala u drugom poluvremenu gdje je domaćin bolje reagirao, odvojio se i otišao do pobjede.

Clippersi su ponovno bili oslabljeni i bez podosta igrača, nisu nastupili Leonard, George, Powell, Kennard i to se mora osjetiti.

Jazz su u ovom susretu predvodili Jordan Clarkson s 33 poena i pet asistencija, Lauri Markkanen s 23 poena i devet skokova te Collin Sexton s 21 poenom, šest skokova i šest asistencija.

Kod Clippersa John Wall ubacio je 26 poena uz pet asistencija, Reggie Jackson dodao je 15 poena, a Ivica Zubac za 30 minuta 12 poena (5/7 za dva, 2/2 slobodna) uz sedam skokova.

Uvjerljivu pobjedu upisali su Phoenix Sunsi koji su sa 132:113 svladali Chicago Bullse. Dario Šarić bio je jedini kod Sunsa koji nije dobio niti minutu i najbolje rješenje za sve strane bila bi razmjena. Šarić trenutno u Sunsima samo gubi vrijeme.

U ovom susretu brijirao je Devin Booker s 51 poenom i tricom 6/7.