SP 2022., skupina E, 3. kolo, 01.12.2022, 20:00 h, Khalifa International Stadium, Doha
Suci: Victor Gomes (Južnoafrička Republika)
Španjolska

Nakon Njemačke, pala i Španjolska: Japan protiv Hrvatske za četvrtfinale!

Branimir Korać • četvrtak, 01.12.2022.

Japan je uzeo prvo mjesto u skupini E pobjedom protiv Španjolske 2:1 i igrat će protiv Hrvatske u osmini finala. Španjolci su dopustili Japancima preokret na početku drugog dijela i nakon toga se nisu uspjeli vratiti...

Ritsu Doan
46'
9
Kaoru Mitoma
46'
18
Takuma Asano
61'
16
Takehiro Tomiyasu
69'
6
Wataru Endo
87'
Dani Carvajal
46'
10
Marco Asensio
57'
11
Ferran Torres
57'
18
Jordi Alba
68'
25
Ansu Fati
68'
Luis Enrique

Japan je još jednom fanatičnom borbenošću došao do pobjede protiv velikog favorita. U skupini s Njemačkom i Španjolskom, Japan i Kostarika su proglašeni autsajderima i svi su ih otpisali, ali Japan se nije s tim složio.

Prvo je šokirao Nijemce, a zatim i Španjolce i to po vrlo sličnom poučku.

Japancima je protiv Španjolske igrala isključivo pobjeda, odigrali su vrlo pametno, iskoristili sve svoje jake strane i kaznili španjolsku nemoć.

Već u početku postalo je jasno kakav će to biti dvoboj. Španjolci su držali posjed na svojoj strani, imali su loptu čak 83 posto, a Japan je fantastičnim kontrama stvarao velike probleme.

U 11. minuti Španjolska je stigla do vodstva. Azpilicueta je odlično pronašao Alvara Moratu koji zabija za vodstvo.

I do kraja prvog dijela imali su Španjolci potpunu kontrolu, ali nisu uspjeli doći do drugog pogotka i "ubiti utakmicu".

Slično je bilo i Njemačkoj protiv Japana, također nije uspjela prelomiti utakmicu, dogodilo se crno razdoblje u kojem su Španjolci vrlo brzo primili dva gola i nakon toga nisu mogli do povratka.

Prvo je u 48. minuti Ritsu Doan izjednačio, a onda je Ao Tanaka< pogodio za preokret iz dvojbene situacije kada je Mitoma spašavao loptu za koju se činilo da je otišla van terena.

Pritisak Španjolaca do kraja susreta nije bio uspješan, ostalo je 2:1 čime je Japan završio na vrhu skupine.