SP 2022., skupina H, 3. kolo, 02.12.2022, 16:00 h, Al Janoub Stadium, Al Wakrah
Giorgian De Arrascaeta 26', 32'
Urugvaj

Dva gola Urugvaju nisu bila dovoljna, Gana također ispala

Branimir Korać • petak, 02.12.2022.

Urugvajci i Ganci u međusobnom dvoboju tražili su bodove za prolaz u osminu finala, Urugvaj je slavio s 2:0, ali to mu nije bilo dovoljno za prolaz...

Osman Bukari
46'
22
Kamaldeen Sulemana
46'
8
Daniel-Kofi Kyereh
73'
25
Antoine Semenyo
73'
7
Abdul Fatawu Issahaku
90'+8'
Matias Vecino
34'
21
Edinson Cavani
66'
7
Nicolas De La Cruz
66'
24
Agustin Canobbio
80'
18
Maximiliano Gomez
80'
Diego Alonso

Potpuni kaos u skupini H. Urugvaj je do same završnice imao prolaz u rukama, ali Južna Koreja zabila je u 91. minuti, Urugvaj i Gana nisu mogli do pogotka i ostalo je 2:0 što je bio rezultat koji odgovara Južnoj Koreji.

Naime, na kraju Južna Koreja i Urugvaj imaju isti broj bodova, gol razliku 0, ali Južna Koreja postigla je više pogodaka. Mogla je i Gana nešto ušićariti, ali nije uspjela doći do smanjenja koje bi dovelo do vatre, Gani je u ovoj situaciji trebao bod.

Već u 17. minuti Gana je dobila kazneni udarac nakon pada u 16 metara Kudusa, dugo se pregledavala snimka i dosuđen je penal. Međutim pokušaj Andrea Ayewa obranio je Rochet i odmah su krenula sjećanja na 2010. godinu i kazneni udarac koji je tada skrivio Luis Suarez namjernim igranjem rukom, a Asamoah Gyan nije zabio.

Nakon što Gana nije povela, učinio je to Urugvaj.

U 26. minuti Ganci su izgubili loptu na sredini terena, nakon ubačaja s desne strane u kazneni prostor oba braniča promašila su loptu, ona dolazi do Suareza koji puca, njegov udarac vratar Gane brani, ali na odbijenu loptu dolazi De Arrascaeta koji pogađa u prazan gol.

U 32. minuti De Arrascaeta se i po drugi put upisuje u listu strijelaca, za velikih 2:0 Urugvaja. Suarez je s ruba kaznenog prostora prebacio obranu i dodao na lijevu stranu gdje utrčava De Arrascaeta i zabija sa sedam, osam metara u suprotnu stranu.

Do kraja prvog dijela promjena nije bilo i u tim trenucima Urugvaj je bio u osmini finala jer je imao jednostavno bod više.

U drugom dijelu Urugvajci su pokušavali doći do tog trećeg gola ali nije išlo. Nije išlo niti Gani koja je trebala poravnanje.

U završnici susreta kada je Južna Koreja došla do vodećeg pogotka, krenula je jurnjava u ovom susretu, Gana je trebala dva pogotka za prolaz, Urugvaj jedan, stihijski se napadalo, ali lopta nije htjela u gola i ipak je ostalo 2:0, dovoljno za ispadanje i jednih i drugih.