Remo Freuler 48'
Švicarska

Švicarska u susretu punom preokreta svladala Srbiju i prošla u osminu finala

Branimir Korać • petak, 02.12.2022.

Vrlo zanimljiv dvoboj trećeg kola odigrali su Švicarska i Srbija, a pobjedu su odnijeli Švicarci koji su bili bolji s 3:2 i poslali su Srbiju kući...

Nemanja Gudelj
55'
11
Luka Jović
55'
6
Nemanja Maksimović
68'
21
Filip Đuričić
78'
7
Nemanja Radonjić
78'
Edimilson Fernandes
69'
6
Denis Zakaria
69'
16
Christian Fassnacht
83'
19
Noah Okafor
90'+6'

Murat Yakin

Švicarska i Srbija očekivano su ponudili vrlo zanimljiv dvoboj u kojem je bilo golova, lijepih poteza, neizvjesnosti, ali dosta nervoze što se očito ne može izbjeći kada igraju ove dvije reprezentacije.

Ponovno je u središtu pozornosti bio Granit Xhaka, u nekoliko navrata prijetila je potpuna eskalacija nereda na travnjaku, ali srećom nije se dogodilo.

Krenulo je burno, već u prvoj minuti Srbija je bila na mukama, Embolo i Xhaka imali su odlične prilike, ali nisu ih iskoristili.

Nije trebalo dugo čekati na odgovor na drugoj strani. U desetoj minuti odlično je izvana opalio Živković koji pogađa vratnicu, lopta se odbila do Vlahovića, ali on ne pogađa u sjajnoj situaciji.

U 19. minuti Švicarska vodi 1:0. Odlična tranzicija Švicarske, Rodriguez je poslao loptu pred gol, ona je odbijena do Sowa koji odmah pronalazi na desnoj strani Shaqirija koji puca, lopta dovoljno dodiruje nekog u bloku i vara Milinković-Savića i ulazi u mrežu.

Vrlo brzo se Srbija vraća, Tadić je odlično ubacio s lijeve strane, Mitrović pobjegao čuvaru i glavom krasno poslao loptu u mrežu za 1:1.

Švicarci su u 36. minuti poklonili Srbiji pogodak, Freuler je krivo dodao u 16 metara, Vlahović je presjekao dodavanje i zabio za 2:1.

Ipak se Švicarci vraćaju prije odmora. Odlično je s desne strane u 44. minuti ubacio Widmer, sam na petercu ostao Embolo i lakoćom zabio za 2:2.

U drugom dijelu Švicarska je brzo došla do potpunog preokreta. Vargas je upisao asistenciju turnira, petom je krasno proigrao Freulera, a on iz prve puca i zabija s desetak metara u 48. minuti za 3:2.

Kako je susret išao kraju, tako je i nervoza rasla sve više, bilo je sve više prekida, kartona, igra je bila rastrgana i jedine dvije prave prilike do kraja su imali Embolo i Fassnacht dok je s druge strane Stojković potpuno promašio s izmjenama.