SP 2022., nokaut faza, osmina finala, 05.12.2022, 20:00 h
Paik Seungho 76'
Južna Koreja

Brazilci izborili dvoboj s Hrvatskom poigravajući se s Južnom Korejom

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 05.12.2022.

Južna Koreja nije bila ravnopravan protivnik Brazilu. Brazilci su odradili odličnu utakmicu i upisali su pobjedu 4:1...

Dani Alves
63'
24
Bremer
72'
26
Gabriel Martinelli
72'
12
Weverton
81'
21
Rodrygo
81'
Son Junho
46'
14
Hong Chul
46'
8
Paik Seungho
65'
18
Lee Kangin
74'
16
Hwang Uijo
80'
Paulo Bento

Impresionirana i potpuno neravnopravna Južna Koreja nije mogla parirati Brazilu. Za nju je ovaj dvoboj bio nagrada za prolazak skupine, a nekih posebnih nadanja uoči ovog sraza i nije imala.

Jednostavan posao za Brazilce u osmini finala, Korejci su daleko stajali od igrača, nisu baš ulazili u duele kako bi trebali i osjetila se razlika između ove dvije reprezentacije.

Već u sedmoj minuti Brazil je poveo. Raphinha je ubacio s desne strane, a Vinicius lakoćom zabio i olakšao život Brazilcima.

Jednostavno se otvorilo, Korejci su bili u šoku i vrlo brzo stigao je novi pogodak. U 13. minuti dosuđen je kazneni udarac zbog prekršaja nad Richarlisonom, a Neymar pogađa za 2:0.

Richarlison je igrao jako dobro i zaslužio je pogodak. U 29. minuti Richarlison je napravio kaos Hwangu, potpuno ga je izigrao, dodao Marquinhosu, on odmah dodao Casemiru, koji ubacuje za Richarlisona koji zabija za 3:0.

U 36. minuti već je bilo 4:0. Vinicius je povukao i ušao u 16 metara, nabacio za Paquetu koji je došao iz drugog plana i pogodio.

Odlučili su Brazilci da je to to, dopustili su Korejcima počasni pogodak i to vrlo lijep gol Hwanga i onda mirno dovršili posao poigravajući se na travnjaku.

Uvjereni smo da se protiv Hrvatske neće tako poigravati.