Zubac među boljim Clippersima u porazu u Orlandu, Bogdanović isključen u večeri za zaborav

Branimir Korać • četvrtak, 08.12.2022.

U bogatom programu u NBA ligi noćas nastupila su i sva trojica Hrvata. Jedini koji je mogao biti donekle zadovoljan je Ivica Zubac...

Los Angeles Clippersi upisali su neočekivani poraz u gostima kod Orlando Magica. Magic je slavio sa 116:111 u produžetku u susretu u koji su Clippersi ušli fantastično, dobili prvu dionicu s 32:14 i sve se činilo da će glatko slaviti.

U završnici regularnog dijela imali su i jedni i drugi priliku za pobjedu, ali Leonard i George na jednoj strani te Fultz na drugoj nisu bili precizni i odluka je pala u produžetku gdje je Orlando bio uspješniji.

Kod Clippersa Paolo Banchero upisao je 23 poena uz pet skokova, a po 20 poena dodali su Moritz Wagner (13 skokova) i Bol Bol (devet skokova).

Kod Clippersa Terance Mann završio je s 19 poena i devet skokova, a po 16 poena dodali su Nicolas Batum (pet asistencija) i Ivica Zubac (37 minuta, 6/9 za dva, 4/8 slobodna, 13 skokova, dvije blokade).

Bojan Bogdanović imao je večer za zaborav u porazu Pistonsa kod Pelicansa. Ne samo da je napadački bio vrlo neraspoložen, zaradio je isključenje početkom drugog poluvremena nakon prigovora sucu.

Bogdanović je na terenu proveo 20 minuta i za to vrijeme ubacio četiri poena (0/4 za dva, 1/4 za tri, 2/2 slobodna) uz tri skoka.

Pelicansi su na kraju slavili predvođeni s 29 poena i deset skokova Ziona Williamsona dok je Trey Murphy dodao 20 poena, pet skokova i pet asistencija. Kod Pistonsa Sadiq Bey upisao je 25 poena, a Killian Hayes 17 poena uz 12 asistencija.

Phoenix Sunsi teško su stradali kod kuće od Boston Celticsa koji su ih ponizili sa 125:98, a to je na kraju još i solidan rezultat kako je moglo biti. Naime Celticsi su tijekom susreta vodili čak i 45 poena razlike, 94:49.

Nakon 14 propuštenih utakmica Sunsima se vratio Chris Paul, ali nije pomoglo. Dario Šarić susret je završio s četiri poena (1/2 za dva, 0/1 za tri, 2/2 slobodna) i šest skokova.

Kod Sunsa Josh Okogie ubacio je 28 poena uz sedam skokova, a Devin Booker dodao je 17 poena, ali s njim su Sunsi bili na -40.

Kod Bostona po 25 poena upisali su Jayson Tatum (pet skokova) i Jaylen Brown (sedam skokova).