Bojan Bogdanović najefikasniji u novom porazu Detroit Pistonsa

Branimir Korać • subota, 10.12.2022.

U noćašnjem programu u NBA ligi dvojica Hrvata bila su u akciji. Bojan Bogdanović s Detroit Pistonsima poražen je u Memphisu, a Dario Šarić s Phoenix Sunsima poražen je u New Orleansu...

Detroit Pistonsi upisali su poraz u gostima kod Memphis Grizzliesa sa 114:103 u susretu u kojem su ipak izgubili lakše nego što to rezultat pokazuje.

Već uoči završnice susreta prednost Memphisa bila je poprilična, otišao je na plus 20 i u završnici susreta gosti su samo smanjili zaostatak.

Trener Pistonsa Dwane Casey istaknuo je kako je problem Detroita bio u lošem otvaranju i prvog i drugog poluvremena, posebno u loše odrađenoj trećoj dionici u kojoj su dopustili Memphisu čak 37 poena.

Kod Memphisa najučinkovitiji bili su Jaren Jackson s 20 poena i pet skokova, Brandon Clarke sa 17 poena i sedam skokova te Ja Morant s 15 poena i 12 asistencija.

Kod Pistonsa Bojan Bogdanović igrao je 22 minute i ubacio 19 poena (4/9 za dva, 2/6 za tri, 5/5 slobodna) uz četiri skoka. Marvin Bagley dodao je 14 poena i devet skokova.

Phoenix Sunsi upisali su treći uzastopni poraz, a New Orleans Pelicansi šestu uzastopnu pobjedu. Sunsi su poraženi sa 128:117 u susretu koji je odlučen u drugom poluvremenu.

Dario Šarić nije dobio puno minuta, niti punu minutu nije bio na parketu i to je nakratko ušao tijekom druge četvrtine.

Prvo ime Pelicansa bio je Zion Williamson s 35 poena i sedam skokova, a Jose Alvarado dodao je 20 poena.

Kod poraženih Deandre Ayton ubacio je 25 poena uz 14 skokova, a Chris Paul dodao je 24 poena, osam skokova i sedam asistencija.