Lokomotiva preokretom u završnici do pobjede protiv Podravke

Mihaela Bradovski • srijeda, 14.12.2022.

U prvom ovosezonskom dvoboju između Lokomotive i Podravke pobjeda je pripala Lokosicama koje su bile bolje s 22:20...

Dvoboji između Lokomotive i Podravke ključni su u utrci za naslov prvaka. S obzirom na razliku u kvaliteti u odnosu na ostale klubove, međusobni dvoboji su ti koji odlučuju o tituli.

Lokomotiva je odnijela pobjedu i stigla do prednosti, ali razlika i nije prevelika da je Podravka ne bi uspjela dostići.

Ovdje je Podravka imala odličan ulazak u utakmicu i brzo je povela s 9:4 te se činilo da bi to mogla biti vrlo uvjerljiva pobjeda Podravke.

Međutim u završnici prvog poluvremena i početkom drugog poluvremena Lokomotiva se vratila i izjednačila na 11:11.

Odgovor Podravke bio je silovit, uslijedila je serija 5:0 gošći za novo odvajanje. Sve do završnice susreta Podravka je bila u prednosti, ali nije izdržala.

Gošće su vodile osam minuta prije kraja s 19:17, no tu u stake, do kraja susreta upisale su još samo jedan pogodak, tri minute prije kraja Dora Kalaus je poravnala na 20:20 da bi Klara Birtić pogodila za 21:20, nakon toga Ema Novosel brani sedmerac Sari Šenvald, a Ana Malec postavila konačnih 22:20.

Kod Lokomotive Mia Tupek je postigla sedam golova, a Klara Birtić šest. kod Podravke Ema Guskić je zabila šest golova.