Nevjerojatan poraz Splita u Čačku, Zadar briljirao protiv MZT-a

Branimir Korać, HINA • petak, 16.12.2022.

Zadar i Split različitim uspjehom odradili su susrete 11. kola ABA lige. Zadar je odigrao odlično i glatko svladao MZT, a Split je doživio kolaps u završnici u Čačku...

Košarkaši Zadra u susretu su 11. kola regionalne ABA lige kao domaćini u dvorani Krešimira Ćosića rutinski svladali skopski MZT s 98:79 (29:16, 28:19, 20:20, 21:24).

Zadrani su odlično otvorili utakmicu, u drugoj četvrtini imali i 25 koševa razlike (49:24), pa je nastavak bio puko odrađivanje posla.

Luka Božić ubacio je 27 koševa za Zadar, Karlo Žganec i Marko Ramljak su dodali po 16, dok su Strahinja Mićović s 22 i Vojdan Stojanovski s 18 ubačaja predvodili MZT.

Zadar je ovom pobjedom stigao do omjera 7-4, dok je MZT pao na 2-9.

Ranije u petak je Split kao gost u Čačku izgubio od izravnog konkurenta za ostanak Borca sa 89:90 (27:24, 24:23, 21:16, 17:27). Tri i pol minute prije kraja utakmice Split je vodio 87:75, no skandalozno neozbiljnom igrom u završnici u kojoj su u nekoliko navrata bez potrebe završavali napade u petoj sekundi dopustili su domaćima povratak.

Radonjić je tricom 50 sekundi prije kraja smanjio na 85:89, potom je Kalajdžić neoprezno izgubio loptu, pa je Radonjić polaganjem smanjio na 87:89 37 sekundi prije isteka vremena. U posljednjem napadu Splita Shorter je promašio tricu pa je Borac dobio priliku da tricom preokrene rezultat. Lopta je došla u kut igrališta do Novakovića koji je pogodio šut za tri i nevjerojatan poraz Splita.

Dominik Mavra je sa 22 koša i 10 skokova predvodio Split, Shannon Shorter je dodao 16, a Lewis Sullivan 15, dok su Hunter Hale sa 21, Sava Lešić sa 18 i Aleksa Novaković sa 17 poena bili najbolji kod Borca.

I Split i Borac su sada na omjeru pobjeda i poraza 3-8.