Šarić sa Sunsima do visoke pobjede protiv oslabljenih Lakersa

Branimir Korać • utorak, 20.12.2022.

Los Angeles Lakersi bez svojih zvijezda gostovali su kod Phoenix Sunsa koji su rutinski odradili posao i uvjerljivo slavili sa 130:104.

Miran i ugodan dvoboj za Phoenix Sunse koji su očekivali teži posao, ali već kada je postalo poznato s kojom će postavom Lakersi nastupiti, moglo se naslutiti u kojem smjeru bi mogao otići ovaj dvoboj.

Bez LeBrona Jamesa, Anthonyja Davisa, Russella Westbrooka, ovo je potpuno drugačija momčad i nije imala šanse u ovom dvoboju.

Sunsi su pitanje pobjednika riješili velo brzo, već su nakon prve dionice imali 38:24, a na poluvremenu velikih plus 24.

U drugom dijelu domaćin je tek odrađivao posao, bez problema je održavao visoko vodstvo iako je i njemu nedostajao Devin Booker koji je utakmicu ranije ubacio čak 58 poena.

Priliku za nastup dobio je i Dario Šarić koji je odradio pet minuta i za to vrijeme ubacio pet poena (2/4 za dva, 1/1 slobodna) uz dva skoka.

Prvo ime Sunsa bio je Chris Paul s 28 poena i osam asistencija, Deandre Ayton dodao je 21 poen i 11 skokova, a Mikal Bridges 20 poena.

Kod Lakersa Dennis Schröder je upisao 30 poena, a Kendrick Nunn 17.