Favoriti uglavnom dohvatili šesnaestinu finala, prošao Datković, Villarreal tek kroz produžetke

Mihaela Bradovski • utorak, 20.12.2022.

Španjolci se vraćaju nakon Svjetskog prvenstva susretima Kupa kralja, a u današnjim dvobojima izuzev ispadanja Mirandesa, iznenađenja nije bilo...

Mallorca je izborila prolaz u šesnaestinu finala Kupa kralja tijesnom pobjedom u Irunu protiv Real Uniona 1:0. Već u 20. minuti Daniel Rodriguez doveo je Mallorcu u vodstvo koje je držala do kraja susreta.

Elcheu u La Ligi ništa ne polazi za nogom i nalazi se na zadnjem mjestu bez ijedne pobjede, ali ovdje je s glatkih 3:0 slavio kod Guadalajare. Pere Milla je već u petoj minuti zabio za vodstvo da bi u zadnjih deset minuta Ezequiel Ponce i Tete Morente postavili konačnih 3:0.

Athletic Bilbao je stigao do pobjede kod Sestaa s 1:0. Očekivao se lakši posao, ali u baskijskom dvoboju Athletic je samo jednom pronašao put do mreže. Strijelac pobjedničkog pogotka bio je u 32. minuti Raul Garcia.

Getafe je stigao do prolaza 2:0 gostujućom pobjedom kod Diocesana. Rutinski odrađen posao gostiju koje je do prolaza odveo s dva pogotka Munir El Haddadi.

Neočekivano puno problema imao je Villarreal protiv niželigaša Guijuela kojeg je eliminirao tek nakon produžetaka. U 90 minuta bilo je 1:1, početkom produžetaka gosti su poveli i zadržali tih 2:1 do kraja susreta.

Jose Carmona Rodriguez koji je prošao školu Cadiza i Betisa doveo je domaćina u vodstvo, a Gerard Moreno izjednačio je iz kaznenog udarca u 41. minuti. Prolaz Villarrealu je donio Arnaut Danjuma golom u 93. minuti.

Cartagena je eliminirala Alcorcon u gostima boljim izvođenjem jedanaesteraca. U raspucavanju za goste bio je precizan i Toni Datković koji je igrao od 95. minute.

Dobar otpor pružao je i Atletico El Paso Espanyolu koji je do 80. minute lomio otpor niželigaša. Onda je napokon došao do pogotka preko Nice Melameda koji je doveo Espanyol u vodstvo u 80. minuti.