Kutija šibica: Big Bang zaustavljen u osmini finala, na Štefanje zagarantiran spektakl

Branimir Korać • petak, 23.12.2022.

Odigrani su susreti osmine finala Kutije šibica i poznati su parovi četvrtfinala. Očekuju nas četiri sjajna dvoboja s posebnim fokusom na susret između Biberona i Dobermanna...

Očekivano neizvjestan dvoboj u osmini finala odigrali su CB Sea Wolf Gradnja Elez i Story Bar Dubrava, a Sea Wolf je prošao dalje u raspucavanju. Iskusnija momčad Story Bara je povela početkom drugog dijela preko Jure Copića, inače igrača Crnice, ali odmah je Sea Wolf izjednačio preko Antonija Blaževića. Odluka je pala u raspucavanju gdje CB Sea Wolf Gradnja Elez ipak odnosi pobjedu.

Suprotno očekivanjima od turnira se oprostio Big Bang RPM koji je poražen od CB Va Bene s 3:1. Vrlo iskusna momčad Big Banga od početka je bila u minusu i nije se uspjela potpuno vratiti. Već u prvoj minuti Mirko Rogošić pogodio je za vodstvo da bi u sedmoj Enis Seferović povisio na 2:0. Mario Rac vratio je nadu Big Bangu smanjivši u 11. minuti, ali umjesto poravnanja, stigao je treći gol, u 32. minuti točku na i stavio je Dominik Barukčić.

Biberon Koestlin jedan je od velikih kandidata za osvajanje Kutije, složio je momčad s hrpetinom reprezentativaca, a ostaje za vidjeti hoće li uspjeti u takvom sastavu otići do kraja. Protiv Promotionplayja nije bilo jednostavno, poveo je Biberon rano golom Marina Sesara, ali u 34. minuti Filip Matijašević, bivši igrač Zagreba, poravnava. Ipak, u završnici Toni Jelavić i David Mataja lome dvoboj na stranu Biberona.

Vrlo uvjerljiva bila je Naturavita koja nije dopustila iznenađenje protiv Pizzerije Z1. Naturavita je slavila s 5:2, već u prvom dijelu je imala velikih 4:1 i kasnije je bilo samo pitanje konačnog rezultata. Dva gola za Naturavitu postigao je Ante Starčević dok su po jedan pogodak dodali Ante Pavličević, Deni Hajdarović i Ivan Borna Jelić Balta. Denis Prenkpalaj bio je strijelac za Pizzeriju Z1 dok je autogol dodao Josip Gegić.

Dramatično je bilo u dvoboju između Biovete i Unijabetona, a Unijabeton je preokretom slavio s 4:2. Bioveta je vodila na odmoru 2:1 golovima Dine Postonjskog dok je Matej Ćosić bio jedini strijelac za Unijabeton. U 26. minuti Antonio Boršić poravnava da bi u zadnjoj minuti prvo Tihomir Šoštarić autogolom donio preokret Unijabetonu, a Ćosić svojim drugim golom zaključio dvoboj.

Jaku momčad složio je i Kerschoffset Kamgrad i to je pokazao protiv Raštana koje je svladao s 5:1. Po dva pogotka postigli su reprezentativci Slovenije i BiH Žiga Čeh i Josip Bošković dok je još jedan pogodak postigao Robert Grbić iz Futsal Pule. Jedini pogodak za Raštane djelo je Šime Colića na kraju susreta.

Vječiti favorit CB Dobermann lako je došao do četvrtfinala pobjedom protiv Hudek Trgotransa s 4:0. Bila su dovoljna po dva gola u svakom poluvremenu, u prvom dijelu zabijali su Kristjan Čujec i Patrik Pasariček, Čujec je dodao još jedan pogodak u nastavku susreta gdje je zabio i Alen Fetić.

I Poliklinika Milojević ima i ove godine jako dobru momčad, a u osmini finala nije imala jednostavan posao protiv sisačko-petrinjske momčadi Cvjećarnice Lampaš Nikšić Automobila. Lampaši su poveli preko Luke Kožića, ali Kristijan Čekol i Luka Perić osigurali su preokret i pobjedu Poliklinike Milojević.