Kauri na krilima Novakovića i More slavio na posljednjem turniru Četiri kafića

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 26.12.2022.

20. izdanje turnira Četiri kafića - memorijal Dino Petrinović najavljeno je kao posljednje, a okončano je trijumfom Kaurija koji je s 5:2 u finalu bio bolji od Antique Bar/Duje...

Kao i dosad, Četiri kafića ponudila su atraktivne i zanimljive mečeve, defile brojnih zvijezda koje su pokazale kako se jako dobro snalaze i na malom terenu.

Tu su se ipak najbolje snašli igrači Kaurija koji su bili odlično i u polufinalu i u finalu te su na kraju uvjerljivo i zasluženo slavili.

U prvom polufinalu sastali su se Antique Bar/Duje i Vivas Bar, a odluka je pala u raspucavanju.

Antique Bar/Duje poveo je u petoj minuti golom Marina Tomasova da bi u desetoj minuti izjednačio Jurić-Petrašilo. U završnici prvog poluvremena za potpuni preokret pogodio je Ivan Dolček.

U drugom dijelu Josip Božinović poravnao je na 2:2 i promjene više nije bilo pa se krenulo u raspucavanje gdje je Lovre Rogić obranio dva pokušaja Antunovića, a Božinović pogodio za prolaz u finale.

U drugom polufinalu Kauri je s 4:3 bio bolji od Camela. Vodio je 4:0 golovima More, Kovačića, Ćurjurića i Novakovića da bi Danijel Subašić smanjio, a Ivica Mornar s dva gola posve približio Camel.

Smanjenje na 4:3 stiglo je tri sekunde prije kraja, ipak malo prekasno te je Kauri otišao u finale.

Finale je ipak bilo neočekivano jednosmjerno uz apsolutnu dominaciju sjajnog dvojca Nikola Moro - Milivoje Novaković.

Antique Bar/Duje poveo je golom Marka Livaje nakon krasne asistencije petom Tonija Teklića, ali onda je krenuo Kauri.

Prvo je Moro iskoristio pogrešku Božinovića i izjednačio, a zatim Novaković nakon krasnog okreta pogađa za 2:1. Moro je ubrzo poslije lijepe akcije s raspoloženim Novakovićem zabio za 3:1, zatim Novaković dodaje još dva gola i odvodi Kauri do 5:1.

U 37. minuti Dominik Prpić samo je smanjio na konačnih 5:2.

Turnir je odigran pred prepunim tribinama velike dvorane na Gripama, u sjajnoj atmosferi u kojoj je najveće ovacije pokupio izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić.