Premier liga, 17. kolo, 26.12.2022, 21:00 h
Arsenal 3:1 West Ham
West Ham

Odlično drugo poluvrijeme Arsenala za preokret protiv West Hama

Petar Jenjić • ponedjeljak, 26.12.2022.

Sa sjajnim rezultatima nakon Svjetskog prvenstva nastavlja Arsenal. Topnici su preokretom u drugom poluvremenu svladali gradskog rivala West Ham s 3:1...

Prije Svjetskog prvenstva i nakon Svjetskog prvenstva, rezultat je isti. Arsenal je nastavio sa sjajnim igrama ove sezone. U gradskom derbiju svladao je West Ham s 3:1 nakon preokreta i tako mu nanio četvrti uzastopni poraz.

Gosti su prvih 45 minuta zaključili s vodstvo uz Arsenalovu nadmoć u posjedu. Ipak, momčad Mikela Artete u nastavku je potvrdila svoju dobru igru, okrenula zaostatak i stigla do 13. pobjede ove sezone u 15. utakmici.

Na polovici prvog poluvremena Čekićari su dobili priliku povesti iz kaznenog udarca kada je William Saliba skrivio prekršaj u 16 metara nad Jarrodom Bowenom. Siguran je bio Said Benhrama koji je pucao po sredini gola, a Aaron Ramsdale se bacio u stranu.

U cijeloj sezoni Topnici su bili u zaostatku svega 57 minuta i ovo im je definitivno bila novost. Iako je imao dominaciju u posjedu od 71 posto, domaćin nije uspijevao biti dovoljno konkretan prema golu Lukasza Fabianskog.

I onda u samo pet minuta Arsenal je potpuno okrenuo rezultat. U 53. minuti Odegaard je loše pucao, ali uz malo sreće lopta je stigla do Bukaya Sake i pospremio je u kut.

Konačan preokret i transformaciju domaćin je ostvario vrlo brzo. Granit Xhaka je proigrao Gabriela Martinellija koji je pucao nisko u prvi kut i matirao gostujućeg vratara.

Pobjedu je potvrdio u 73. minuti, i to sjajnim timskim golom. Odegaard je bio asistent, a Eddie Nketiah okrenuo je suparničkog braniča i pospremio loptu u suprotni kut. Stanje na semaforu do kraja se nije promijenilo.