Premier liga, 17. kolo, 27.12.2022, 18:30 h
Chelsea 2:0 Bournemouth
Bournemouth

Chelsea napokon u dobrom izdanju, na Stamford Bridgeu pao Bournemouth

Branimir Korać • utorak, 27.12.2022.

U susretu 17. kola Premier lige Chelsea je ugostio Bournemouth i upisao pobjedu 2:0 u susretu u kojem je pokazao bolje lice nego prije stanke...

I bez Matea Kovačića koji je još uvijek van konkurencije s obzirom da je dobio produženi odmor nakon Svjetskog prvenstva, Chelsea je bio dobar i upisao je pobjedu protiv Bournemoutha.

Uoči stanke za Svjetsko prvenstvo londonska momčad je izgledala jako loše, nizali su se porazi, samopouzdanje je potpuno srozano i stanka je došla u pravo vrijeme. Očito je da se momčad dijelom podigla u ovom razdoblju i izgledala je bolje nego prije pauze.

I dalje to nije bilo nešto spektakularno, ali je ipak vidljiv pomak u odnosu na ono sušno razdoblje prije stanke.

Činilo se da bi Graham Potter mogao imati problema već u prvim minutama jer je Thiago Silva osjetio probleme i vidno je šepao neko vrijeme, ali iskusni Brazilac pokazao je prema klupi kako može nastaviti i nije napuštao igru. Ostao je na terenu i izdržao u konačnici cijelu utakmicu.

Chelsea je rano stigao do vodstva, već u 16. minuti Raheem Sterling je poslao loptu na drugu vratnicu gdje je dobro sve pratio Kai Havertz, uklizao na loptu i poslao je u mrežu.

Embed from Getty Images

Niti deset minuta kasnije već je bilo 2:0, Mason Mount s ruba kaznenog prostora odlično je pogodio u donji kut.

Do kraja prvog dijela još jednom se zatresla gostujuća mreža, ali pogodak nije priznat zbog zaleđa.

U drugom dijelu proigrao je i Bournemouth te pokušavao doći do smanjenja zaostatka, imao je nekoliko dobrih pokušaja, ali mreža Kepe nije se tresla i ostalo je 2:0.