Zagreb Winter Cup: Veliki derbi Dinama i MC Plusa obilježio ženski dio turnira

Sportnet, Mihaela Bradovski • srijeda, 28.12.2022.

Četvrti dan natjecanja ponudio je završne utakmice grupne faze U-17 kategorije te susrete U-19 kategorije i ženskog futsal turnira.

U sklopu turnira za igrače do 17 godina starosti odigrane su utakmice skupine B i skupine D. Fenix Events su s 3:0 svladali sastav Super Mario te su osigurali put u osminu finala. U skupini D odigrane su tri utakmice. MNK Jaquard i Korni Ing svladali su MNK Bjelovar, dok su u međusobnom srazu odigrali 2:2 te su tako oba sastava osigurali prolaz u daljnju fazu natjecanja.

Po završetku susreta Željko Ostrman, trener MNK Bjelovar, je pohvalio organizaciju devetog izdanja Zagreb Winter Cupa: "I ovoga puta turnir je vrlo jak, a drago mi je da se to ponavlja iz godine u godinu. Na turniru nastupa puno mladih igrača što je za svaku pohvalu. Nažalost, naši kadeti su ispali iz natjecanja, ali igrali smo s mlađim godištem i mislim da će ovi dečki dogodine biti spremni za velike stvari na Zagreb Winter Cupu. Moram naglasiti kako je svima nama u klubu žao da organizatori ovoga turnira nemaju veću podršku Grada jer to Zagreb Winter Cup zaslužuje. Kod nas u Bjelovaru se pokušava pomoći mladim sportašima kroz ovakve projekte te mislim da bi se Grad Zagreb trebao na to ugledati i krenuti u tom smjeru."

Ženski futsal turnir ponudio je pravu poslasticu u Boćarskom domu. U prvoj utakmici skupine A braniteljice naslova, igračice ŽMNK Dinamo, sučelile su se s trostrukim osvajačicama ovog turnira, djevojkama iz ŽMNK MC Plus Agram Poliklinika Milojević.

Susret bolje otvara MC Plus, a prva prilika pružila im se u osmoj minuti kada je udarac Monike Lovrić iz šesterca obranila Sara Skendrović. Dinamo preuzima inicijativu i dolazi u vodstvo u posljednjoj minuti prvog poluvremena preko kapetanice Ane Bartolović. Ipak, svega par sekundi kasnije dosuđen je još jedan šesterac za MC Plus. Ovoga puta pucala je Ana Dujmović te se na odmor otišlo s 1:1 na semaforu.

Sjajnim golom u 25. minuti Nika Petarić vratila je Dinamo u vodstvo, a točku na i u posljednjoj minuti utakmice stavila je Ivona Pejić za konačnih 3:1.

Svaka ekipa odigrala je još jednu utakmicu. U skupini su bili s kadetkinjama ŽNK Gorice Kommerling. ŽMNK MC Plus Agram Poliklinika Milojević upisao je pobjedu 17:0, a ŽMNK Dinamo 12:0 te su se tako oba sastava plasirala u daljnju fazu natjecanja, dok su se Goričanke oprostile od turnira.

U sklopu skupine D ženskog futsal turnira utakmicu su odigrali MNK Oktogon i MNK Reduta Futsal – Pedisan, a slavio je Oktogon rezultatom 4:1. Golove za Oktogon postigle su Lucija Vizinger (dva) i Josipa Bebek (dva), dok je gol za Redutu zabila Petra Benković.