Rennes bez Majera upisao poraz, Lorient nastavlja s padom

Mihaela Bradovski • četvrtak, 29.12.2022.

U dva ranija današnja dvoboja 16. kola Ligue 1 do pobjede su došli Reims protiv Majerovog Rennesa te Montpellier kod Lorienta...

Rennes se vratio prvenstvenim obavezama bez Lovre Majera koji je dobio produženi odmor, a njegova momčad prekinula je pozitivan niz i upisala je poraz u gostima kod Reimsa s 3:1.

Od promjene trenera i dolaska na klupu Willa Stilla, Reims ne zna za poraz i već osam kola je neporažen. U tih osam kola upisao je pet remija, a ovo mu je treća pobjeda.

Domaćin je već u prvih 25 minuta stigao do dva gola prednosti zahvaljujući pogocima Folarina Baloguna i Alexisa Flipsa, a u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Arthur Theate je smanjio.

Imao je Rennes inicijativu i veći posjed lopte, ali do poravnanja nije stigao. U 84. minuti Balogun svojim drugim golom donosi sva tri boda Reimsu.

U drugom susretu Montpellier je u gostima bio bolji od Lorienta s 2:0. Niti 25 minuta nije trebalo gostima sa dva gola prednosti, pogađali su Teji Savanier i Elye Wahi i rezultat se više nije mijenjao.