Porazi Sunsa i Pistonsa: Bogdanović ponovno među najboljima, Šarić solidno iskoristio minute

Petar Jenjić • subota, 31.12.2022.

Detroit Pistonsi i Phoenix Sunsi poraženi su noćas od Chicago Bullsa odnosno Toronto Raptorsa, a svoje role odigrali su i Bojan Bogdanović i Dario Šarić...

Najlošija momčad u NBA ligi još je malo pokvarila svoj ovosezonski omjer. Pistonsi (9-29) su na gostovanju kod Chicago Bullsa poraženi sa 132:118.

Utakmica je bila poravnata sve do posljednje četiri minute (115:115), ali od tog trenutka pa do kraja susreta, Bullsi su napravili seriju 17:3.

Odličan je u pobjedničkim redovima bio Zach LaVine s 43 poena i šest asistencija. DeMar DeRozan dodao je 22 koša, šest skokova i pet dodavanja.

Jaden Ivey s 22 poena i šest asistencija bio je najbolji kod Pistonsa. Bojan Bogdanović dodao je 20 poena (8/19 iz igre, 2/6 za tricu, slobodna bacanja 2/4), čemu je dodao četiri skoka i šest asistencija za 31 minutu u igri.

Phoenix Sunsi igrali su bez četiri standardna igrača, među njima i Devina Bookera te su na gostovanju kod Toronto Raptorsa poraženi sa 113:104.

S dvije uzastopne trice u završne tri minute Raptorsi su otišli na plus šest (107:101), a gosti se do kraja nisu uspjeli spustiti na zaostatak od jednog posjeda.

Gary Trent Jr. s 35 poena i Pascal Siakam s 26 koševa predvodili su Toronto do pobjede.

Mikal Bridges s 21 poenom predvodio je Sunse. Dario Šarić dobio je 20 minuta te dodao devet koševa (2/7 iz igre, trica 1/3, slobodna bacanja 4/4), dva skoka i tri asistencije.