Donna Vekić osvojila prvi hrvatski bod na United Cupu

Petar Jenjić • subota, 31.12.2022.

Donna Vekić bila je uspješna na startu United Cupa gdje je u dva seta svladala Argentinku Mariju Lourdes Carle...

Hrvatska mješovita reprezentacija na startu nove sezone nastupa na United Cupu u Australiji. U prvom kolu igra protiv Argentine, a prva na teren izišla je Donna Vekić.

Hrvatska tenisačica imala je za protivnicu Mariju Lourdes Carle, 147. na WTA ljestvici, te je svladala sa 6:0, 6:4 nakon sat i deset minuta igre.

Prvi set lakoćom je dobila hrvatska tenisačica koja nije izgubila nijedan gem. Na svom prvom servisu dobila je 90% poena te iskoristila sve tri break šanse.

U drugom, neizvjesnijem setu, Argentinka je prva došla do breaka i povela s 3:2, ali Vekić je odmah uzvratila. Kod vodstva 5:4 iskoristila je novu break priliku, a ujedno i prvu meč loptu.

Nakon Vekić na teren će Borna Ćorić protiv Francisca Cerundola.