Hrvatska na korak do pobjede, Ćorić svladao Cerundola

Petar Jenjić • subota, 31.12.2022.

Borna Ćorić svladao je Francisca Cerundola i tako Hrvatskoj donio i drugi bod na United Cupu...

Drugi bod Hrvatskoj na United Cupu donio je Borna Ćorić koji je imao kudikamo težeg protivnika. S druge strane stajao je 30. igrač svijeta Francisco Cerundolo.

Već ga je jednom hrvatski tenisač pobijedio u ovoj godini, u Davis Cupu sredinom rujna, a i ovaj je put pronašao recept. Na kraju je slavio sa 7:5, 6:4 nakon dva sata i 12 minuta igre.

Ćorić je dobro krenuo u meč i s breakom prednosti servirao za prvi set. Međutim, Argentinac je uspio izjednačiti na 5:5 i nakratko zakomplicirati prvi set, no tu je i stao. Hrvatski tenisač uzima još jedan protivnikov servis i rješava set.

Cerundolo je na startu drugog uzeo Ćorićev servis i poveo s 2:0. Međutim, uspijeva se hrvatski igrač vratiti na 3:3, a zatim kod vodstva 5:4 napraviti još jedan break za novu pobjedu.

Završetak dvoboja na rasporedu je sutra kada igraju Petra Martić, Borna Gojo te na kraju mješoviti parovi.Hrvatskoj treba još jedna pobjeda.