Hrvatska upisala i četvrtu pobjedu: Gojo u dva seta svladao Coriju

Mihaela Bradovski • nedjelja, 01.01.2023.

Hrvatska teniska reprezentacija upisala je i četvrtu pobjedu u susretu United Cupa protiv Argentine, Borna Gojo nadigrao je Federica Coriju...

Nakon Borne Ćorića, Donne Vekić i Petre Martić, bod Hrvatskoj protiv Argentine donio je i Borna Gojo.

Hrvatska je tako povela s 4:0 i s Francuskom će odlučivati o prvom mjestu u skupini. Argentina je od Francuske izgubila s glatkih 5:0, a hoće li tako proći i s Hrvatskom, pokazat će dvoboj mješovitih parova.

Gojo je upisao pobjedu koja će mu puno značiti za samopouzdanje, svladao je 75. igrača svijeta Federica Coriju koji je ostao bez osvojenog seta.

U zanimljivom dvoboju Gojo je bio bolji sa 7:6, 6:4, a protivniku nije dopustio nijednu break priliku u cijelom meču.

Prvi set Gojo je dobio u tie-breaku sa 7:5 dok je u drugom setu do breaka došao kod 3:3 kada je oduzeo servis protivniku i do kraja meča mirno dovršio posao.