Veliki niz se nastavlja: Dino Prižmić preokretom do nove pobjede

Petar Jenjić • ponedjeljak, 02.01.2023.

Dino Prižmić porazio je Danca Augusta Homgrena i plasirao se u glavni ždrijeb Challengera u portugalskom Oeirasu...

Mladi hrvatski tenisač Dino Prižmić plasirao se u glavni ždrijeb Challengera u portugalskom Oeirasu nakon što je u tri seta svladao Danca Augusta Homgrena.

Do 17. pobjede u nizu stigao je nakon dva sata i 40 minuta igre. U konačnici je protiv 483. igrača svijeta slavio sa 6:7, 6:4, 6:1.

Nijedan tenisač u prvom setu nije uspio napraviti break pa je otišao u tie-break. Uspješniji je bio Danac koji je poveo sa 6:2 pa iskoristio ukupno treću set loptu.

U drugom setu bio je egal do sedmog gema. Tada Prižmić uzima servis protivniku te čuva svoj do kraja.

Odlučujući set hrvatski tenisač odlično je otvorio i poveo s 2:0, a vrlo brzo stigao i do novog breaka kojim je potvrdio pobjedu.