Nice

Majeru 72 minute u pobjedi Rennesa, teška ozljeda Terriera

Petar Jenjić • ponedjeljak, 02.01.2023.

Rennes i Nice odigrali su dvoboj 17. kola Ligue 1, a susret po dobrome neće pamtiti Martin Terrier koji je igru napustio zbog ozljede...

Susret 17. kola Ligue 1 između Rennesa i Nice završio je pobjedom domaćina od 2:1, ali ga je obilježila teška ozljeda igrača domaće momčadi Martina Terriera koji je prisilno zamijenjen u 36. minuti.

Upravo je Terrier doveo domaću momčad u vodstvo već u petoj minuti kada je iz dotrčavanja pogodio pod gredu. U 17. je zabio za 2:0, ali gol je bio poništen zbog zaleđa.

Nakon toga krenulo je nizbrdo za domaćina, a prvo je Ross Barkley efektno pogodio pod rašlje s dvadesetak metar. Trebao ga je bolje čuvati Lovro Majer koji ipak nije očekivao da će njegov protivnik zabiti tako lijep pogodak.

Nakon toga jauci i vriskovi prolomili su se stadionom. Terrier je nakon jednog naizgled bezazlenog duela završio na podu i morao biti iznesen s terena zbog ozljede koljena.

Rezultat se nije promijenio sve do 89. minute kada za tri boda zabija Benjamin Bourigeaud na dodavanje Flaviena Taita. Lovro Majer napustio je igru u 72. minuti.

Ovom pobjedom Rennes je preskočio Monaco i vratio se na četvrto mjesto, dva boda iza Marseillea.