United Cup: Četvrta tenisačica svijeta ipak prejaka za Petru Martić

Petar Jenjić • utorak, 03.01.2023.

Petra Martić poražena je od četvrte igračice svijeta Caroline Garcia koja je Francuskoj donijela prvi bod u međusobnom dvoboju na United Cupu...

Hrvatska teniska reprezentacija nije uspjela odmah u prvom meču drugog dana protiv Francuske doći do pobjedničkog trećeg boda.

Daleko najteži ispit imala je Petra Martić koju je s druge strane mreže čekala četvrta igračica svijeta Caroline Garcia. Nakon sat i 53 minute igre Francuskinja je slavila sa 7:6, 6:4.

Jako tijesan bio je prvi set u kojem je hrvatska tenisačica imala dvije neiskorištene break šanse, dok protivnici nije dopustila nijednu. U 13. igri odlučivale su nijanse. Martić je spasila četiri set lopte, a jednu sama nije uspjela iskoristiti. Garcia je ključan poen dobila kod vodstva 10:9.

U trećem gemu drugog seta Garcia je oduzela servis te bez ijedne dopuštene break šanse zaključiti meč u svoju korist.

Treći bod Hrvatskoj će sada pokušati donijeti Borna Gojo koji igra protiv Adriana Mannarina.