Juri i ne staje: Dino Prižmić upisao novu pobjedu

Petar Jenjić • utorak, 03.01.2023.

Dino Prižmić prošao je prvo kolo Challengera u portugalskom Oeirasu te tako došao do 18. pobjede u nizu...

Nove fantastične vijesti stižu iz Oeirasa gdje je mladi hrvatski tenisač Dino Prizmić, upisao novu pobjedu, pak 18. uzastopnu.

Prižmić je nakon prolaska kvalifikacija u prvom kolu svladao Pierrea-Huguesa Herberta nakon sat i 51 minute igre sa 7:5, 6:1.

Francuz je poznat kao jako dobar igrač u parovima i osvajač više Grand Slamova, ali u pojedinačnoj konkurenciji već je neko vrijeme u padu. Ipak, to ne oduzima na pobjedi hrvatskog tenisača.

U prvom setu nije bilo breakova sve do 5:5, a tada je Prižmić ipak uspio slomiti protivnika. U prvom gemu drugog seta vodila se velika borba gdje je hrvatski tenisač sačuvao svoj servis, a do kraja izgubio samo jedan gem.

U drugom kolu čeka ga treći nositelj, Talijan Matteo Gigante.