Sakkari donijela Grčkoj drugi bod, Martić bez prave šanse

Petar Jenjić • srijeda, 04.01.2023.

Petra Martić poražena je u susretu United Cupa protiv Marie Sakkari koja je Grčkoj tako donijela drugi bod...

Drugi bod za Grčku osvojila je Maria Sakkari koja je u dva seta bila bolja od Petre Martić.

U konačnici je do pobjede stigla sa 6:4, 6:3, nakon sat i 40 minuta igre. Bio je to njihov drugi međusobni susret i druga pobjeda Grkinje.

Sakkari je startala u meč s breakom i vodstvom 2:0, a s dva gema u nizu uzvratila je Martić. Međutim, grčka tenisačica u osmom je gemu ponovno oduzela servis te set zaključila u svoju korist.

Isto je krenula i u drugi set, a do kraja napravila još jedan break za potvrdu pobjede. Spasila je jedine dvije šanse hrvatske tenisačice za break.

Po drugi bod ići će Borna Gojo protiv Stefanosa Sakellaridisa.