Asistencija Perišića u pobjedi Tottenhama, Ćaleta-Car igrao u porazu Southamptona

Petar Jenjić • srijeda, 04.01.2023.

Odigrane su još četiri utakmice 19. kola engleskog Premiershipa, a posebno izdvajamo asistenciju Ivana Perišića u visokoj pobjedi Tottenhama...

Do nove pobjede stigao je Tottenham koji je nezgodno gostovanje kod Crystal Palacea zaključio laganijom pobjedom, nego se to očekivalo. Slavio je s 4:0 predvođen Harryjem Kaneom kojem je Ivan Perišić asistirao za prvi gol.

Tottenham je poveo na početku drugog poluvremena. Perišić je centrirao s lijeve strane na drugu stativu gdje je naišao Kane i pospremio je u mrežu.

Kane je povisio prednost već u 54. minuti, ovoga puta na dodavanje Bryana Gila. Da ne bi bilo nikakve dvojbe pobrinuli su se Matt Doherty i Heung-Min Son.

Perišić je igru napustio u 86. minuti.

Aston Villa ugostila je Wolverhampton i osvojila bod. Susret je zaključen rezultatom 1:1.

Wolverhampton je u vodstvo doveo Daneil Podence, a igrala se 12. minuta. Danny Ings donio je bod domaćinu 12 minuta prije kraja.

Zanimljiv dvoboj odigran je na Elland Roadu gdje su Leeds i West Ham podijelili bodove. Završilo je rezultatom 2:2.

Nakon prvog poluvremena rezultat je bio 1:1. Wilfried Gnonto zabio je u 27. minuti, a pretkraj poluvremena iz penala je izjednačio Lucas Paqueta.

Odmah na ulasku u nastavak Čekićari preokreću preko Gianluce Scamacca. Stanje na semaforu "na nulu" je opet vratio Rodrigo u 70.

Vrijednu pobjedu upisao je Nottingham Forest koji je u gostima kod izravnog konkurenta u borbi za ostanak stigao do pobjede. Slavio je protiv Southamptona s 1:0

Nottingham je u vodstvo ušao već u 27. minuti kada je Taiwo Awoniyi pospremio loptu u gol. Sedam minuta kasnije u igru je ušao Duje Ćaleta-Car umjesto Armela Bella-Kotchapa i igrao do kraja susreta.